Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Testovali jsme Epson WorkForce M200

Epson WorkForce M200

Černobílá inkoustová multifunkce Epson WorkForce M200 je dobrým řešením do malé nebo středně velké pracovní skupiny, kde se tisknou dokumenty. Pro černobílý tisk, ale i jednoduché grafy pro interní potřeby, pokud nepotřebujete barevné prezentační zobrazení různých grafických prvků je to ideální řešení. Rovněž se hodí i do malé kanceláře živnostníka nebo do více-členné domácnosti. Největšími přednostmi tohoto modelu je dobrá rychlost, kvalita černobílého tisku a nízké náklady na tisk.

 

Stručná charakteristika

Multifunkční zařízení/ inkoustová černobílý tisk/ skener/ kopírka/ ADF/ A4/ USB/ LAN/ Epson iPrin

Rozměry a hmotnost

Hloubka 377 mm/ šířka 435 mm/ výška 266 mm/ hmotnost 6 kg

Design

Příjemný moderní design a stále docela kompaktní rozměry řadí tuto multifunkci mezi ty vzhledově hezčí. Přední čelní části dominuje výklopný ovládací panel. Ten je v světlejší šedé a spolu s malými akcenty, doplňuje černou barvu stylového zařízení. Na ovládacím panelu se nachází malý dvouřádkový displej a všechna tlačítka k ovládaniu.Okrem tlačítka pro zapínání se tam nachází: start, stop/reset, tlačítko zpět a menu, směrový ovladač pro posuv v menu s potvrzováním OK, tlačítko skenování, kopírování, led diody signalizující ADF a připojení do LAN sítě. Displej je jednoduchý a zobrazuje pouze základní údaje o úkolech. Škoda, že výrobce nezvolil větší grafický displej, místa na panelu je dost. Za co je třeba výrobce pochválit je boční zásobník a velmi jednoduché doplňování inkoustu. Po odsunutí vrchního krytu na zásobníku máte přístup na přelití inkoustu z lahvičky přímo do zásobníku zařízení. Tento úkon se vám podaří, aniž jste inkoust rozlili a znečistily si ruce. Tomu se opravdu řekne čistá práce. Samotné balení již obsahuje dvě náplně (70 ml a 140 ml) se kterými vytisknete skoro 8 000 stran. Spodní výsuvná lišta na papír je stabilní, čemuž není vždy u všech tiskárnách. Ovládání je jednoduché a zvládne ho každý.

Funkce

Jelikož jde o multifunkční zařízení s využitím více funkcí, tak kromě tisku můžete s touto multifunkcí samozřejmě i kopírovat a skenovat. Tisk je černobílá a díky rychleschnoucí pigmentovému inkoustu Epson zaručuje výbornou odolnost dokumentů vůči vodě, rozmazání a vyblednutí. Epson se spojuje s technologií Micro Piezo, která vám zaručí kvalitu tisku. Kromě tisku, kopírování a skenování obsahuje tento model i ADF. Co se týče konektivity je na dobré úrovni. Kromě klasického USB připojení k PC, můžete zapojit tuto multifunkci i do LAN sítě.

Rychlost a kvalita tisku

Kvalita tisku je velmi dobrá, námi testovaná tisk textových dokumentů, ale i tisk dokumentů s jednoduchými grafy a grafickými prvky zobrazení různých statistik dopadla výborně. Na fotografie již tento druh černobílé multifunkce není vhodný, ale pro běžnou černobílý tisk si zaslouží dobré hodnocení. Epson WorkForce M200 tlačí v rozlišení 1 440 x 720 Dpi, což sice papírově nezní příliš dobře, ale kvalita svědčí o tom, že to nemusí být vždy jen o vysokých číslech. Za minutu vytiskne 34 stran černobílé ve standardní kvalitě nebo 15 str./min. v nejvyšší kvalitě podle norem ISO/IEC 24734. Skener pracuje rychlostí 300 Dpi2,2 ms/řádek s rozlišením 1 200 x 2 400 Dpi (Horizontální x Vertikální). Maximální formát papíru je A4 (vhodná gramáž 84 mg/m2 - 95 mg/m2). Vstupní zásobník má kapacitu 100 listů a výstupní 30 listů. Hlučnost zařízení se pohybuje v hladině kolem 50 dB.

 

Plusy tiskárny

- funkce tisk, kopírování, skenování
- tisk technologií Micro-Piezo
- konektivita (USB, LAN)
- rychlost a kvalita černobílého tisku
- nízké náklady na tisk (úsporná tisk)
- integrovaný systém Ink zásobníků pro černobílý tisk (jednoduché doplňování inkoustu)
- MF zařízení s ADF (automatický podavač jednostranný)
- Epson iPrint
- malý pouze dvouřádkový displej

Mínusy tiskárny

- pouze černobílý tisk
- nepodporuje automatický oboustranný tisk
- nepodporuje bezokrajový tisk
- chybí podpora přímého tisku (USB, PictBridge)
- nepodporuje Wi-Fi

Náplně do tiskárny

Model Epson WorkForce M200 využívá k tisku inkoustové náplně, které se přímo z náhradních lahviček dávkují do bočního zásobníku. Originální černé inkousty s označením Epson T7741 v 140 ml balení mají vytíženost 8 000 stran (při standardním pokrytí 5 %). Tato multifunkce podporuje i používání alternativních náplní v baleních 100 nebo 200 ml, které jsou kvalitativně na totožné úrovni s originálními inkousty. Kromě vysoké kvality garantuje výrobce vysokou stálost barev, odolnost vůči UV a chemickou odolnost. Díky nízké ceně patří k velmi oblíbeným při vysokém objemu černobílého tisku.

Zhodnocení

Černobílá inkoustová multifunkce Epson WorkForce M200 je vydařeným modelem společnosti Epson. Velmi dobrý poměr ceny a kvality černobílého tisku, plus kvalitní tovární zpracování zařízení, spolehlivý chod a nízké náklady na tisk, jej řadí k oblíbeným zařízením pro větší objem černobílého tisku. Rychlost, kvalita a slušná konektivita, jednoduché ovládání a absolutně příjemné doplňování inkoustu do zásobníku, jsou největšími plusy. Mínusy vidíme v malém dvouřádkovém displeji, bez kvalitního posvíceným, v absenci automatického oboustranného tisku a pouze vizuální kontrole hladiny inkoustu přes průhlednou část na bočním zásobníku. Přestože několik prodejců uvádí, že tento model podporuje i Wi-Fi, tento model nemá podporu pro bezdrátové připojení.

Tip pro vás

Po bezplatném zaregistrování zařízení na stránkách výrobce získáte 3 letou záruku (standardně se poskytuje záruka v délce 2 roky).