Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Testovali jsme Canon Pixma TS5050

Kvalitní inkoustová multifunkce v novém designu z dílny výrobce Canon, nabízí tisk ve výborné kvalitě, kopírování i skenování. Je vhodná pro domácí použití. Obsahuje dobrou konektivitu a velmi slušnou kvalitu tisku. Svým výkonem je ideální do domácnosti i pro více uživatelů.

 

Stručná charakteristika

Inkoustová multifunkce/ Barevný tisk/ A4/ USB/ Wi-Fi/ Cloud 

Rozměry a hmotnost

Hloubka 315 mm/ šířka 372 mm/ výška 126 mm/ hmotnost 5,5 kg 

Design

Společnost Canon své modelové řady designově inovuje a nová řada Canon TS dostala minimalistický, ergonomický design, který má výborně umístěné ovládací prvky na výklopném panelu. Tisk jednoduše a pohodlně, budete díky přednímu panelu na kterém je pěkný přehledný barevný LCD displej s úhlopříčkou 7,5 cm a základní tlačítka pro ovládání. Ty nabízejí rychlý přístup nejen k funkcím tisku, ale také ke kopírování a skenování. Displej vám nabídne na výběr z 33 jazyků a nebude chybět ani slovenský a český. Celé zařízení má kompaktní rozměry, díky kterým nepotřebujete pro umístění mnoho místa. Tuto multifunkci můžete považovat za prostorově úspornou. Celý design se opravdu nese v duchu minimalismu a zaoblené rohy dodávají zařízení příjemný ergonomický rozměr. Ať už si tuto multifunkci umístěte v pracovně nebo v obývacím pokoji v pracovním koutě, svým vzhledem určitě nenaruší místnost. Je hezkým elegantním doplňkem.

Funkce

Jde o multifunkci a tak kromě kvalitního tisku, můžete od tohoto zařízení očekávat i kopírování a skenování v dobré kvalitě. Díky rozhraní Wi-Fi, vám model Canon Pixma TS5050 umožní tisk z jakékoli místnosti ve vašem bytě nebo místa v malé firmě. Stačí vám k tomu smartphone s Androidem, iOS nebo Windows. Slot na SD kartu vám umožní tisknout fotografie a dokumenty přímo z tohoto paměťového média. Kromě SD karty disponuje multifunkce také možností připojení fotoaparátu přes rozhraní PictBridge. Nechybí ani možnost Google Cloud Print (skenování a tisk do Cloudu) a Apple AirPrint. Co však tento model neobsahuje je automatický oboustranný tisk, ta je pouze manuální. Plusem je systém samostatných vyměnitelných inkoustů, takže si můžete vyměnit ten, který se vám právě mine.

Rychlost a kvalita tisku

Díky tiskové hlavě FINE, vám tato multifunkce vytiskne bez okrajově fotografie v nádherné kvalitě za neskutečných 40 sekund. Tisk v maximální velikosti formátu A4 a rozlišení 4 800 x 1 200 Dpi dokáže vytisknout rychlostí 12,6 stran černobílé nebo 9 stran barevně. Vstupní zásobník má kapacitu 100 listů pro obyčejný papír. Co se týče skenování, tam dokáže toto zařízení skenovat zhruba 19 stran za minutu. Kvalita tisku je na velmi dobré úrovni.

 

Plusy tiskárny

- kvalitní tisk, kopírování a skenování
- jednoduché intuitivní ovládání
- kvalitní tovární zpracování
- moderní, minimalistický, ergonomický design
- kompaktní rozměry
- přehledný, velký displej
- multifunkce
- barevná bezokrajový tisk fotografií
- samostatné inkoustové kazety
- nízké provozní náklady
- dobrá konektivita
- tichý chod (max 44,5 dB)

Mínusy tiskárny

- chybí automatický oboustranný tisk (pouze ručně)
- nemá LAN připojení
- vyšší cena originálních náplní
- není vhodná na velký objem tisku

Náplně do tiskárny

Tato multifunkce tlačí inkoustovou technologií a pro tisk využívá 5 samostatných inkoustových kazet. Ty jsou standardní (CLI-571BK (černá), CLI-571C (azurová), CLI-571M (purpurová), CLI-571Y (žlutá) nebo volitelné s označením (PGI-570PGBK XL (pigmentová černá), CLI-571BK XL ( černá), CLI-571C XL (azurová), CLI-571M XL (purpurová,), CLI-571Y XL (žlutá).

Zhodnocení

Multifunkce Canon Pixma TS5050 patří do řady kreativních, jednoduchých zařízení s dobrými možnostmi připojení. Jde o stylový, kompaktní model, jehož rozměry nepřesahují klasický rozměr papíru A4. Samostatné inkoustové kazety vás upozorní na výměnu LEDkou při kazetě, ale i na displeji, kde vidíte stav náplní.

Tip pro vás

Pokud si připlatíte za vyšší model Canon Pixma TS5060 získáte funkci oboustranný tisk a při modelové řadě Canon Pixma TS8050 můžete využívat navíc také technologii NFC. Nejvyšší modelová řada Canon Pixma TS9050 je určena uživatelům, který ve větší míře využívají tisk fotografií. Má až 6 samostatných inkoustových kazet, přibyl doplňkový šedý inkoust. Rozlišení je 9 600 x 2 400 Dpi, má plně dotykový displej, nechybí Wi-Fi a rozhraní NFC a připojení do LAN sítě. Design je mírně upraven a zaoblené rohy nahradily perfektní stylové 90 ° rohy. Tento model dokonce obsahuje i funkci potisku na CD/DVD média.