Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Testovali jsme Canon Pixma MG6850

Canon Pixma MG6850

Modelová řada Canon Pixma je oblíbenou řadou uživatelů, kteří potřebují tisknout rychle a v dobré kvalitě, nejen dokumenty, ale i fotografie. Multifunkce Canon Pixma MG6850 nabízí velmi dobrou výbavu a při tisku využívá 5 samostatných, volitelných inkoustových kazet. To vše spolu s možností připojení přes Wi-Fi dostanete v trochu okoukaný designu, ale za příznivou cenu.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: domácnost, malá kancelář
Rozhraní tiskárny: USB 2.0 / Wi-Fi IEEE 802. 11 b/g/n
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ AirPrint/ Google Cloud Print
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 455 mm
Hloubka: 369 mm
Výška: 148 mm
Hmotnost: 7,3 kg

Design neohromí

Co se týče designu, upřímně, je už dost okoukaný. Jistý čas bylo trendem, že výrobci hrany tiskáren a multifunkciíjemne zaobľovali. V tomto duchu se nese i design modelu Canon Pixma MG6850 v černé barvě. Hrany zařízení jsou ergonomicky zaoblené a použité plasty působí levnějším dojmem. Tovární zpracování je však na výborné úrovni a zařízení je pevné a stabilní během provozu. Na čelní straně je ovládací panel s barevným grafickým 7,5 cm displejem, který je dostatečně velký a minimum ovládacích tlačítek. Rozmístěny je to s důrazem na co nejvyšší komfort při ovládání. Nechybí vestavěná čtečka karet pro SD karty. Podporovány jsou i micro SD karty za pomoci adaptéru. Slot je umístěn na levé přední straně v dolní části. Multifunkce obsahuje také podporu PictBridge pro přímý tisk z fotoaparátu. Škoda, že výrobce nezvolil namísto integrované čtečky, USB port pro přímý tisk z flashdisku. Papír se vkládá z přední strany po vysunutí lišt. Velkokapacitní zásobník sice neočekávejte, ale připravených k tisku takto můžete mít v zásobníku 50 - 100 listů. Bohužel i po zasunutí jsou archy papíru z části ven. Přímo nad ním se nachází lišta na výstup papíru, právě proto je limit max. 100 listů ve spodní časti.Pred tiskem musíte ručně otevřít nebo sklopit výstupní lištu. Vrchní část multifunkce už klasicky patří plochému skeneru pod otevíracím krytem.

Funkce, dobrý základ

Funkčně se tento model nemusí stydět. Má vše podstatné pro běžného uživatele do domácnosti, studenta nebo pro nenáročného živnostníka. Kromě černobílého a barevného tisku, dokáže kopírovat a skenovat v dobré kvalitě. Plusem je automatický oboustranný tisk a určitě i konektivita v podobě bezdrátového připojení pomocí Wi-Fi. Tím se rozšiřují možnosti tisku přímo z úložiště mobilních zařízení, ale také z cloudových služeb, jako jsou Dropbox, Evernote, Google Drive nebo One Drive. Škoda, že tento model neobsahuje podporu technologie NFC, kterou některé modely této řady mají.

Rychlost a kvalita tisku do domácnosti

Jelikož nejde o model pro firemní pracovní skupinu, kde je prioritou velký objem tisku, tak s trochou shovívavosti můžeme říci, že rychlost tisku je dobrá. Za minutu vytisknete s tímto modelem v černobílém režimu 15 stran ve formátu A4 nebo 9,7 stran v barevném režimu. Pokud se rozhodnete tisknout klasické bezokrajové fotografie o rozměrech 10 x 15 cm, potrvá to asi 41 vteřin. Tisk bez okrajů je možná až do formátu A4, což je maximální formát papíru. Podporované jsou typy papíru: obyčejný kancelářský s gramáží 64 - 105 g/m2 a fotografický papír až do 300 g/m2. Rozlišení tisku je 4 800 x 1 200 Dpi.Skenovanie plochým skenerem CIS na fotografie a dokumenty má optické rozlišení 1 200 x 1 200 Dpi a rychlost skenování se pohybuje při dokumentu A4 kolem 19 sekund. Ani kopírování nedělá modelu Canon Pixma MG6850 problémy. Všechny funkce, jako je vícenásobné kopírování (max. 99 kopií), kopírování dokumentů i fotografií, bezokrajové, oboustranné a kopírování 2 na 1 a 4 na 1 list zvládá. Kvalita tisku a skenování v černobílém režimu je velmi dobrá. Překvapivě dobře obstála tato multifunkce i při tisku bezokrajového fotografie s použitím originálního fotopapíru Canon. Trochu horší na tom je při barevném tisku na celou stranu s použitím obyčejného papíru. Přesto jde stále o tisk ve velmi dobré kvalitě a to hlavně díky použité technologii tiskové hlavy Inkjet FINE s velikostí kapičky 2 pl a 5 samostatným inkoustovým náplním.

 

Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- kompaktní rozměry
- barevný dotykový displej
- menu s jazykovou podporou v 33 jazycích
- multifunkce (tisk, kopírování, skenování)
- barevný tisk (bezokrajový tisk)
- podpora bezdrátového připojení (tisk z mobilního zařízení)
- automatický oboustranný tisk
- volitelné inkoustové kazety XL
- jednoduchá instalace a ovládání

Mínusy tiskárny

- trochu vyšší hlučnost
- slabšia citlivost dotykového displeje
- vstupní zásobník na papír nelze zcela zavřít (papír z části trčí)
- lištu na výstup papíru je třeba manuálně vyklopit před tiskem

Náplně do tiskárny

Multifunkce Canon Pixma MG6850 tlačí inkoustovou technologii a k ​​tisku využívá standardně 5 samostatných inkoustových kazet s označením:
PGI-570PGBK (pigmentová černá), CLI-571BK (černá), CLI-571C (azurová), CLI-571M (purpurová) a CLI-571Y (žlutá).
Nechybí podpora volitelných velkokapacitních náplní, které dosahují vyšší vytíženost. Inkoustové XL náplně mají označení:
PGI-570PGBK XL (pigmentová černá), CLI-571BK XL (černá), CLI-571C XL (azurová), CLI-571M XL (purpurová) a CLI-571Y XL (žlutá).

Zhodnocení na závěr

Modelová řada Canon Pixma patří mezi velmi oblíbené tiskárny po kterých sahají domácí uživatelé. V případě multifunkce MG6850, tak dostanou komplexní zařízení pro tisk, kopírování a skenování. Důležitou roli hraje i možnost tisku fotografií a bezdrátová konektivita. To je v podstatě dnes už základ pro domácnost. Poměr funkcí, kvality tisku a ceny je příznivý. Plusem je systém samostatných náplní, pro snadnou výměnu právě spotřebované a možnost používání i velkokapacitních XL kazet. Kvalita tisku je na dobré úrovni, i když pro profesionální fotografy to není, pro domácí fotografie postačí. Tento model působí trochu robustnější. Design, jak jsme již na začátku zmínili je mírně zastaralý. Oproti tomuto modelu stojí v přímé konkurenci nový model Canon Pixma G2400 nebo s trochu vyšší cenovkou Canon Pixma G3400. Nové modely mají hranatější moderní design, trochu nižší profil a hlavně integrované zásobníky inkoustu s vysokou výtěžností a lehkým doplňováním.

Tip pro vás

Pokud chcete ušetřit na nákladech a tisknout bez omezení používejte alternativní inkoustové náplně pro tento model. Volte XL kazety s vyšší výtěžností a využívejte, pokud je to možné i oboustranný tisk. Multifunkce Canon Pixma MG6850 podporuje tuto funkci, což vám práci usnadní. Našim tipem jsou značkové inkoustové kazety XL TonerDepot Premium. Výborná ověřená kvalita, vysoká vytíženost a nízká cena.