Kancelář

Testovali jsme Brother HL-L8350CDW

Brother HL-L8350CDW

Výkonný model společnosti Brother s označením HL-L8350CDW je vhodný pro malou nebo středně velkou pracovní skupinu. Pracuje rychle, efektivně zvládne větší objem tisku a osvědčí se iv náročnějším pracovním nasazení. Minimalistický design zapadne do každé kanceláře a pro využití v každém směru nabízí bohatou konektivitu.

 

Stručná charakteristika

Laserová tiskárna/ Barevný tisk/ Duplex/ A4/ USB/ LAN/ Wi-Fi/ Apple AirPrint/ Brother iPrint/ Google Cloud Print

Rozměry a hmotnost

Hloubka 486 mm/ šířka 410 mm/ výška 313 mm/ hmotnost 21,9 kg

Design

Tento model s minimalistickým designem má poctivou hmotnost a rozhodně nepatří k nejmenším zariadeniam.V černo bílém provedení vypadá sice decentně, ale stále, jako kancelářské zařízení. Přední strana, která je v černé barvě dodává zařízení trochu na zajímavosti, ale celkově je design spíše klasika do kanceláře, jako originální designový kus. Na čelní straně nahoře najdete jediný port USB, pro přímý tisk z externího zařízení a spodní část je vyhrazena pro vstupní zásobník. Čelní část slouží po otevření předního krytu pro přístup k tonerem a optickémuvalcu. Před prvním použitím je třeba odstranit ochranné plastové krytky, které se nacházejí v části, kde jsou umístěny tonery. Ostatní strany tiskárny jsou v bílém provedení. Zaoblení je minimální, ale příjemné. Na horní straně vlevo se nachází ovládací panel s jednoduchým dvouřádkovým LCD displejem a tlačítky pro ovládání zařízení. Nechybí ani kontrolka napájení a kontrolka pohotovostního režimu. Právě ovládací panel a malý retro displej kazí celkový vzhled celé tiskárny. Moderní zařízení by si zasloužilo trochu hezčí displej i ovládací prvky. Tento ovládací panel jakoby se pozapomněl v 80. letech.

Funkce

Laserová barevná tiskárna Brother HL-L8350CDW dokáže tisknout černobílé a barevné dokumenty ve výborné kvalitě. Kromě rozšířených funkcí tisku má podporu automatického oboustranného tisku a možnost tisku brožur. Připojit ji můžete klasicky USB kabelem k počítači, ale také pomocí ethernet kabelu do LAN sítě. Samozřejmě, že nechybí ani možnost bezdrátového připojení pomocí Wi-Fi a podpora tisku z mobilních zařízení. Maximální formát používaného papíru je klasický formát A4.

Rychlost a kvalita tisku

Hlavní devizou této tiskárny je rychlost a kvalita výtisků. Pro práci vs velkým objemem tisku je do kanceláře je to ideální zařízení. Tiskne v rozlišení 2 400 x 600 Dpi a první výtisk dokáže vytisknout za 29 sekund z režimu spánku nebo do 15 sekund od nahřátí. Doba nahřátí trvá zhruba 30 sekund. Za minutu vytiskne Brother HL-L8350CDW 30 stran. To se týká černobílého i barevného tisku. Kvalita černobílých dokumentů je výborná. Dobře obstála i tisk dokumentů s barevnými grafy a grafickými prvky. Tisk bezokrajových fotografií a celkově fotografií je na tom už kvalitativně horší. Tato tiskárna je primárně určena do pracovního prostředí na tisk dokumentů. Zásobník se standardní vstupní kapacitou 250 listů je možné rozšířit o dalších 500 listů s volitelným příslušenstvím. Výstupní kapacita zásobníku je 150 listů a ruční podavač si poradí s 50 listy papíru. Měsíční z doporučená zátěž se pohybuje od 750 - 4 000 stran, maximálně do 40 000 stran.

 

Plusy tiskárny

- kvalitní tovární zpracování
- rychlost tisku
- vysoká kvalita černobílého tisku
- možnosti konektivity (USB, LAN, Wi-Fi)
- podpora bezpečné tisku pomocí SSL
- duplex
- podpora volitelných velkokapacitních tonerů
- široký podpora tisku z Cloudu a mobilních zařízení

Mínusy tiskárny

- horší tisk celobarevných dokumentů
- náklady na tisk
- chybí automatický podavač ADF (pouze ruční)
- ovládací panel a displej (nepříliš zdařilý ovládací panel kazí celkový design)

Náplně do tiskárny

Tiskárna Brother HL-L8350CDW tlačí laserovou technologií za použití odpelených barevných tonerů. Ty můžete používat ve standardní kapacitě: černý toner TN-321BK (2 500 stran) a azúrovýTN-321C, purpurový TN-321M a žlutý toner TN-321Y (1 500 stran). Kromě standardních tonerů jsou v nabídce pro tento model i velkokapacitní tonery TN-326 a extra velkokapacitní tonery TN-329, které mají kapacitu až 6 000 stran. Pokud si chcete snížit náklady na tisk můžete sáhnout i po alternativních tonerech plně kompatibilních s tímto zařízením. Ty dosahují výborné kvality za zlomek ceny oproti originálním. Naše doporučení mají značkové tonery TonerDepot Premium, které se kvalitou vyrovnají 100 % s originály, při jejich výrobě jsou dodržovány přísná výrobní kritéria a navíc se po výrobě realizuje kvalitativní tiskový test.

Zhodnocení

Pokud hledáte rychlou tiskárnu s dobrým výkonem pro vysoké pracovní nasazení v kanceláří je model Brother HL-L8350cdw dobrou volbou. Tisk černobílých dokumentů je na vysoké kvalitativní úrovni a výkon, který poddá tiskárna za minutu je více než dobrý. Cena je vyšší, ale náklady si můžete snížit ať už managementem tisku s použitím oboustranného tisku nebo s použitím alternativních kompatibilních tonerů. Zařízení má hlučnost něco kolem 53 dB a režim tichá tisk, kde se hlučnost ještě o něco sníží. Velkým plusem jsou široké možnosti volitelných velkokapacitních tonerů.

Tip pro vás

Pokud tisknete velké množství dokumentovna výběr je několik alternativ k modelu Brother HL-L8350CDW. Model Brother HL-L8250CDWtlačí ve vysoké kvalitě a za minutu zpracuje 31 stran A4.Nechýba stejná nabídka konektivity, ani automatický oboustranný tisk. Cena je nižší. Dalším podobným modelem je Brother HL-L8360CDW.Táto tiskárna má vstupní zásobník s vyšší kapacitou, hezčí vyklápěcí barevný LCD displej s moderním dotykovým ovládáním a podporu technologie NFC.