Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Test tiskárny Epson AcuLaser M2400dn

Epson AcuLaser M2400dn

Levný monochromatický bojovník s tiskem, tak bychom mohli popsat laserovou černobílou tiskárnu výrobce Epson. Přestože ten je běžnému uživateli více známí svými fotografickými tiskárnami a multifunkční i na poli cenově dostupných zařízení pro černobílý tisk má své zástupce. Jedním z nich je právě jednoduchý model za nízkou cenu Epson AcuLaser M2400dn.

 

Stručná charakteristika

Monochromatická laserová tiskárna/ A4/ USB/ LAN/ Duplex

Rozměry a hmotnost

Hloubka 390 mm/ šířka 378 mm/ výška 255 mm/ hmotnost 11,5kg 

Design

Hned na začátku si upřímně řekněme, že tento model soutěž krásy nevyhraje. Nejde o žádný designový kousek, ale spíše o tiskárnu klasického vzhledu. Kompaktní rozměry se čtvercovým půdorysem a světlé šedé barevné provedení, jsou předurčeny k umístění do menší firmy nebo i domácnosti, kde nezabere až tak mnoho místa, ale zase ani neoslní designem. Spíše jaksi zapadne a bude samozřejmě splňovat svůj účel. Hrany zařízení nejsou zaoblené, jak jsme zvyklý v poslední době u tiskáren a celkový design můžeme nazvat minimalistický. Tlačítko na zapínání a vypínání je na levé boční straně, posunuté více dozadu. Tištěné dokumenty vycházejí horní stranou a tam se nachází také otevírací kryt pro výměnu toneru. Výměna je jednoduchá a zvládne ji každý. Vrchní strana tiskárny nabízí i ovládací tlačítka, i těch je v tomto případě opravdu jen minimum, v celkovém počtu tři. Displej byste hledali marně. V podstatě kromě tisku žádné jiné funkce zařízení nenabízí o kterých by vás musela na displeji informovat. Zadní část ukrývá dva porty, jeden na připojení USB kabelem a druhý na zapojení pomocí ethernet kabelu do sítě LAN. I když design nijak překvapeni, tuto tiskárnu nelze podceňovat. Kvalita tisku je na velmi dobré úrovni.

Funkce

Model Epson AcuLaser M2400dn toho sice nenabízí mnoho, ale to, co z něj dostanete má velmi dobrou kvalitu. A tou je laserový tisk černobílých dokumentů. Maximální formát pro tisk je A4. Kromě klasického připojení pomocí USB kabelu můžete tuto tiskárnu zapojit do sítě v rámci malé firmy. Rychlost ť operací zajišťuje 300 MHz procesor a operační paměť s kapacitou 64 Mb. Jako plus můžeme hodnotit duplexní jednotku pro automatický oboustranný tisk. Jediné, co zamrzí je chybějící možnost připojení pomocí Wi-Fi.

Rychlost a kvalita tisku

Někde se ubralo a někde přidalo. A právě kvalita a rychlost tisku dokážou vyrovnat to, co chybí tiskáren v konektivitě a designu. Tisk s rozlišením 1 200 x 1 200 Dpi pro černobílé dokumenty je v praxi ve velmi dobré kvalitě. První stránku dokáže zařízení vytisknout za necelých 7 sekund a za minutu dosáhnete produktivitu práce 35 stran ve formátu A4. Měsíční využití na maximum se pohybuje až někde na hranici 50 000 stran. Vstupní zásobník má kapacitu 300 listů a výstupní 250 listů, což je na tak kompaktní zarizene výborné. Co a týká tisku, ta je ve velmi vysoké kvalitě a výborná ostrost dodává dokumentům punc mnohem dražších zařízení.

 

Plusy tiskárny

- výborné tovární zpracování
- jednoduché ovládání
- kvalitní černobílý tisk
- dobrá rychlost tisku
- možnost připojení do LAN sítě
- nízké náklady na tisk
- Duplex

Mínusy tiskárny

- ne příliš atraktivní design
- slabší konektivita (chybí Wi-Fi)
- vyšší hlučnost

Náplně do tiskárny

Tato tiskárna tiskne laserovou technologií a pro tisk využívá jeden černobílý laserový toner. Ten vystačí přibližně na tisk 8 000 stran. Jeho výměna je velmi jednoduchá, což zvládne i méně zdatný uživatel. Cena originálního toneru je o něco vyšší a proto, pokud tisknete pouze běžný tisk dokumentů ve velkém objemu můžete si náklady snížit alternativními tonery nebo námi doporučenými značkovými tonery TonerDepot Premium. Ty jsou zárukou vysoké kvality a výborné výtěžnosti, která je shodná s originálním tonerem. Při tonerech ještě chvíli zůstaneme, kromě standardního s kapacitou 8 000 stran můžete použít i kapacitně menší toner na tisk 3 000 stran (ten je vhodný i pro model tiskárny Epson AcuLaser M2300DN). Originální optická jednotka dosahuje kapacitu 100 000 stran, garantované výrobcem.

Zhodnocení

Tiskárna Epson AcuLaser M2400dn je vhodná do malé až středně velké pracovní skupiny, kde se tiskne 1 500 - 3000 stran měsíčně. Využití najde i v domácnosti, pro více členy rodiny. Jejím největším plusem je rychlá černobílý tisk v dobré kvalitě a velkém objemu. Celkové náklady jsou nízké a obsluha tohoto modelu maximálně jednoduchá. Plusem je oboustranný tisk. Nám osobně vadila trochu vyšel hlučnost a nepříliš atraktivní design. Zařízení patří do skupiny splňující podmínky programu Energy Star a její energetická účinnost a program vrácení tonerových kazet výrobce Epson, snižuje další výdaje a minimalizuje celkový negativní dopad na životní prostředí.

Tip pro vás

Tento model patří do kategorie flexibilně rozšiřitelných zařízení. Můžete rozšířit RAM paměť až do velikosti 320 Mb. Dále je možné rozšíření pomocí zásobníků a podavači v rámci manipulace s papírem. Přizpůsobením a možnosti oboustranného automatického tisku, tak můžete zvýšit kapacitu použitím dvou volitelných zásobníků až na 800 listů.