Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Kancelář a škola

Test tiskáren HP OfficeJet Pro 86xx Series

Modely z řady OfficeJet Pro 86xx patří mezi multifunkce vhodné do malých a středních firem pro menší pracovní skupiny. Pro domácí využití jsou vhodnější rozměrově menší zařízení, ale pokud se jste vícečlenná rodina, kde budete využívat 3 až 5 uživatelů multifunkční zařízení a nevadí vám trochu větší rozměry určitě vám někteří z těchto modelů má co nabídnout. Mírné odlišnosti v modelech, co do funkcí se odvíjejí od základního modelu z této řady HP OfficeJet Pro 8600. Ten má i design trochu odlišný. Další dva modely jsou již designem totožně a musíme říci v modernějším podání. Co všechny tři modely spojuje je používání stejných typů médií a totožných náplní. Ty nesou pro všechny tři modely stejné označení.

 

Stručná charakteristika HP OfficeJet Pro 8600

Inkoustová multifunkce / Barevný tisk / Duplex / A4 / USB / LAN / Wi-Fi / HP ePrint / Apple AirPrint 

Stručná charakteristika HP OfficeJet Pro 8610/8615

Inkoustová multifunkce / Barevný tisk / Duplex / A4 / USB / LAN / Wi-Fi / HP ePrint / Apple AirPrint 

Rozměry a hmotnost HP OfficeJet Pro 8600

Hloubka 315 mm / šířka 494 mm / výška 413 mm / hmotnost 12,4kg 

Rozměry a hmotnost HP OfficeJet Pro 8610/8615

Hloubka 468,9 mm / šířka 499,3 mm / výška 300,5 mm / hmotnost 11,9 kg 

Design

Základní model této modelové řady multifunkcí je designem trochu odlišný. Nižší výška i hloubka a o něco vyšší hmotnost plus větší grafický dotykový displej si všimnete na první pohled. Tvar těla je zaoblenější, jako modely 8610/8615 a působí celkově robustnější. Na přední straně má port pro rychlý tisk z USB zařízení a čtečky sd karet. Grafický displej zabírá značnou část pravé přední strany a ovládání je pohodlné. Tlačítko zapínání je trochu netypicky vpravo dole. Design je ergonomický a zaoblení hran je oproti ostatním dvěma modelům viditelnější. Právě to působí dost retro a modely 8610/8615 určitě vypadají modernější. Výrobce je osadil menším displejem a tlačítko zapínání je vlevo dole, jak jsme u novějších modelů HP zvyklý. Nechybí USB port nalevo dole, vedle tlačítka on / off. Hrany těla zařízení jsou stále mírně zaoblené, ale multifunkce model HP OfficeJet Pro 8610/8615 již působí modernějším dojmem.

Funkce

Modely HP OfficeJet Pro 8600/8610/8615 jsou multifunkční zařízení s možností tisku, kopírování, skenování a faxu. Všechny modely v rámci konektivity obsahují připojení pomocí USB, Ethernet kabelem do sítě a bezdrátová připojení pomocí Wi-Fi. Můžete využívat tisk přímo z mobilních zařízení a skenovat přímo na USB klíč a do emailu. Nechybí jim automatický oboustranný tisk.

Rychlost a kvalita tisku

Máme tu průměrnou rychlost tisku 19/20 stran černobíle a 14,5 stran barevně. To je průměr pro multifunkce řady 86xx. Čas na tisk první strany se pohybuje zhruba od 12 - 19sekúnd. Co se týče měsíčního zatížení pohybujeme se na hranici 250 až 1 500 stran. Kvalita tisku je velmi dobrá a rozlišení je 4 800 x 1 200 Dpi. Vstupní zásobník s kapacitou 250 listů a pro výstup 150 listů je dostačující.

 

Plusy tiskárny

- kvalitní tisk
- rychlost tisku
- multifunkce (tisk, kopírování, skenování, fax)
- konektivita (USB, LAN, Wi-Fi)
- Duplex
- poměr výkon, kvalita tisku a cena

Mínusy tiskárny

- design model 8600 (mírně retro)
- hlučnější podavač
- větší rozměry

Typ médií

Běžný kancelářský papír, hrubý obyčejný papír, zářivě bílý papír HP, matný papír HP Professional Inkjet Paper 120, fotopapíry HP Premium Plus, jiné papíry pro inkoustové tiskárny, fotopapíry HP Advanced, fotopapír HP Everyday, lesklý, jiné fotopapíry, jiné speciální papíry jiné pohlednice, papír HP Professional Inkjet Paper 180, lesklý a matný, jiné brožurové papíry, karton


Doporučená hmotnost médií je 60 - 105 g/m2 (obyčejný papír), 220 - 280 g/m2 (fotografie), 75 - 90 g/m2 (obálka), 163 - 200 g/m2 (karta). Podporovány jsou také fotopapíry HP Premium Plus o hmotnosti až 300 g/m2 a fotopapír HP Everyday o hmotnosti až 200 g/m2.

Náplně do tiskárny

Jde o radu o 86xx a všechny tři multifunkce používají totožné inkoustové kazety s označením HP 950 a HP 951 XL (CMY) pro barevné náplně. Kromě originálních kazet můžete sáhnout i po alternativních náplních nebo po značkových inkoustech plně kompatibilních se všemi multifunkční řady 86xx s označením TonerDepot Premium.

Zhodnocení

Modely HP OfficeJet Pro 8600/8610/8615 jsou multifunkční All-in-One, které splňují vše, co má správné multifunkční zařízení mít. Kromě kvalitního tisku, vám nabízejí i automatický oboustranný tisk, kopírování a skenování ve výborné kvalitě. Využít můžete i fax a nechybí ani připojení k síti pro pohodlné tlačení. Jednoduše se můžete připojit pomocí svého mobilu nebo tabletu a vytisknout si své dokumenty odesláním k tiskárně. Takto máte svou kancelář stále u sebe a pracovat můžete z jakéhokoliv místa. Kromě kvality a výkonu mají tyto multifunkce i příznivou cenu. Pro malé a střední firmy s pracovními skupinami 3 - 5 uživatelů je to ideální volba.

Tip pro vás

Tyto modely dokáží úsporně tisknout i v barevném režimu. Náklady na tisk jsou nízké. Ušetřit můžete nejen používáním oboustranného tisku, ale také s alternativními náplněmi, které s levnější než originální a kvalitou odpovídají mezinárodním standardům.