Kancelář a škola

Test malé multifunkce Canon MF226dn

Malá multifunkce Canon MF226dn

Multifunkční tiskárna z dílny ověřeného výrobce Canon, si svými kompaktními rozměry a moderním stylovým designem najde místo, jako efektivní zařízení v rušné kanceláří, ale i v domácnosti, kde se tiskne velký objem černobílého tisku. Zároveň nabízí kopírku, skener a dokonce i fax. Ideální řešení čtyř zařízení v jednom, za dostupnou cenu ve výborném poměru k vysoké kvalitě a výkonu.

Stručná charakteristika

Multifunkční laserová tiskárna / Černobílý tisk / A4 / USB / LAN / Duplex /

Design

Velice pěkná stylová multifunkční tiskárna z modelové řady i - SENSYS se hodí do rušné kanceláře s velkým objemem tisku. Příjemně zaoblené rohy oceníte při rychlé práci na tiskárně. Nestane se vám, že se zraníte a právě tento designový prvek má své opodstatnění, nejen kvůli vzhledu. Spodní vstupní zásobník na papír je decentně zasunutý, čímž šetří místo na pracovním stole. Jako plus můžeme zmínit i vyklápěcí ovládací panel s možností zaklopení. Dostatečně velký 6 -riadkový přehledný dotykový displej s tlačítky na panelu do celkového designu sympaticky zapadá. Po designové stránce, tato multifunkční tiskárna příjemně dotvoří pracovní prostředí kanceláře a díky stále kompaktním rozměrům i pracovní stůl ve studentské pokoji.

Funkce

Jelikož jde o multifunkční zařízení, tak kromě rychlého černobílého tisku laserovou technologií obsahuje i kopírku, kvalitní skener a fax. Tiskárna disponuje i možností zapojení do podnikové sítě pomocí kabelu LAN. Bohužel bezdrátové připojení pomocí Wi - Fi nemá. Zvládá automatický oboustranný tisk pro maximální formát tisku A4.

Rychlost a kvalita tisku

Co se týče kvality a rychlosti tisku, je tento model spolehlivý a rychlý pracant do každé kanceláře. Tisk první strany trvá 6 sekund a za minutu dokáže tato tiskárna vytisknout 27 stran. Vstupnímu zásobníku s kapacitou 250 listů + 1 ​​list pro ruční podávání sekunduje výstupní zásobník s kapacitou 100 listů.

Plusy tiskárny

+ Příjemný stylový design
+ Rychlost a kvalita tisku
+ Multifunkční zařízení (tiskárna, kopírka, skener a fax)
+ Duplex (automatický oboustranný tisk)
+ Dostatečně velký vstupní zásobník
+ Nízké náklady na černobílý tisk

Mínusy tiskárny

- pouze černobílý tisk
- neobsahuje Wi-Fi

Náplně do tiskárny

Originální tonerová kazeta

Tato tiskárna využívá pro tisk laserovou technologii a tak je samozřejmostí, že náplní se stává tonerová kazeta. Pro tento model je to originální tonerová kazeta s označením CRG-737 s kapacitou 2 400 stran.

Premium TonerDepot značková tonerová kazeta

Pro snížení nákladů při velkém měsíčním objemu tisku můžete sáhnout i po alternativních náplních, kterými můžete ušetřit za toner až 70% nákladů. Velmi výhodnými a kvalitativně 100% shodnými k originálním tonerem jsou značkové tonerové kazety z řady Premium TonerDepot. O jejich velké oblibě svědčí spokojení zákazníci. Tyto tonerové kazety prošly přísným testům kvality samotným výrobcem.

Tonerová kazeta TonerDepot Premium CRG - 737 (černá)

V nabídce najdete cenově výhodně jedno, dvou, pět až deset balení těchto značkových tonerových kazet, které vám zajistí kvalitní tisk. Kvalita i kapacita odpovídá originálním kazetám.

Alternativní tonerová kazeta

Dalším výhodným řešením pro snížení nákladů jsou i alternativní tonerové kazety Canon CRG - 737, které jsou plně kompatibilní s multifunkční tiskárnou Canon MF 226dn a cenově bezkonkurenční s garancí kvality. Splňují všechny mezinárodní standardy a zajistí vám tak vysokou kvalitu tisku s co nejnižšími náklady. I tento produkt je v nabídce v balení jeden, dva, pět a deset ks tonerů.

Alternativní tonerová kazeta CRG - 737 (černá)

Tonerový prach

Pro šikovné máme pro tuto tiskárnu ještě jednu alternativu a tím je samostatný tonerový prach, kterým si naplníte prázdnou tonerovou kazetu.

Tonerový prach pro Canon CRG - 737

Zhodnocení

Tuto laserovou multifunkční tiskárnu jsme měli možnost testovat v plném provozu a jde o spolehlivé multifunkční zařízení s výbornými výsledky tisku. Jediné, co jí můžeme vytknout je trošku hlučnější chod a absence bezdrátového připojení. Ovládání je díky přehlednému panelu jednoduché a chválíme i dobu vytištění první strany. Výrobce udává maximální doporučené zatížení až 10 000 stran. I když jsme tlačili velký objem tisku na tuto hranici jsme se nedostali. Celkově však hodnotíme tento model velmi dobře.

Tip pro vás

Tato tiskárna obsahuje i režim úspory toneru a možnost rychlé a skupinové volby pro fax.