Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Test HP LaserJet Pro 400 MFP M425dn / HP LaserJet Pro 400 MFP M425dw

Při výběru tiskárny nebo multifunkčního zařízení můžete objevit v obchodech na první pohled totožné modely jednoho výrobce se stejným označením modelové řady. Rozdíl najdete pouze v koncovém označení modelu. Takto je to iv případě produktů HP mezi dvěma modely monochromatických laserových multifunkčních tiskáren. Oba modely patří do modelové řady LaserJet Pro 400, dokud jeden má označení MFP M425dn, na druhém najdete označení MFP M 425dw. Pokud se trochu vyznáte v systému označování tiskáren výrobce HP, určitě víte, že právě koncové "dw" přiřazuje modelem s Wi-fi. Porovnávali jsme tyto modely, abychom zjistili, zda je to pouze Wi-fi, což záleží při koupi trochu dražšího modelu z dvojice.

 

Stručná charakteristika

Monochromatická laserová tiskárna/ Černobílý tisk/ A4/ USB/ LAN/ WI-FI (pouze model MFP M425dw)/ Duplex/ HP ePrint/ AirPrint

Rozměry a hmotnost

Hloubka 423,5 mm / šířka 440 mm / výška 382,​​7 mm / hmotnost 15,1 kg 

Design

Co se týče designu rozdíl budete hledat marně. Stejné rozměry a stejný ergonomický moderní design, doplňuje stejně velký 8,9 cm barevný dotykový displej a nechybí ani USB portpre okamžitou tisk z externího USB zařízení. Ten je velmi prakticky umístěn na přední straně, kde je k němu bezproblémový přístup. Jemně zaoblené hrany těla zařízení přidávají designu na kráse. Tovární zpracování je na vysoké úrovni. Přestože nejde rozměrově o malé zařízení, stále ho můžeme řadit k těm kompaktnějším i pro menší kancelář a domácnost.

Funkce

I když jde o monochromatické tiskárny pro černobílý tisk, obě zařízení v sobě ukrývají kromě tiskárny i kvalitní kopírku a skener. Nechybí dokonce ani trochu archaický fax. Oba modely mají automatický oboustranný tisk a pracují se stejnou pamětí 256 MB. Kromě připojení USB kabelem disponují možností připojení Ethernet kabelem do sítě. V čem se tyto modely liší je možnost připojení pomocí Wi-fi. Bezdrátové připojení využijete pouze u modelu HP LaserJet Pro 400 MFP M425dw. Model HP LaserJet Pro 400 MFP M425dn tuto možnost nenabízí (neobsahuje Wi-fi modul).

Rychlost a kvalita

Kvalita tisku je u obou modelů výborná a rozdíly nenajdete. Stejně na tom jsou i s rychlostí. Za minutu dokáží vytisknout 33 stran formátu A4 v rozlišení 1 200 x 1 200 Dpi. První stranu dokáže jedna i druhá tiskárna vytisknout za čas 8 sekund. Vstupní zásobník má kapacitu 250 listů a na výstupu můžete počítat s kapacitou 150 listů. Výrobcem doporučený objem tisku za měsíc je 750 až 3 000 stran. Maximální měsíční zatížení je 50 000 stran A4.

Skenování (i duplex) v rozlišení 1 200 Dpi s rychlostí 20 str./min černobílé ale 9 str./min barevně můžete uložit do emailu, síťové složky, Cloudu nebo přímo na připojený USB klíč. Nezklame ani funkce kopírování s bohatými možnostmi nastavení.

 

Plusy tiskárny

- kompaktní rozměry
- kvalitní tovární zpracování
- rychlá a kvalitní tisk
- jednoduché ovládání
- tichý chod
- multifunkce (tisk, kopírování, skenování a fax)
- přímý tisk z USB
- možnosti skenování přímo do emailu, cloudu, USB klíče
- duplex (tisk, skener)
- Wi-fi (pouze model MFP M425dw)

Mínusy tiskárny

- pouze čb tisk
- model MFP M425dn bez možnosti připojení pomocí Wi-fi
- cena originálních náplní

Typ médií

Papír kancelářský běžný, tenký, silný, barevný, hlavičkový, recyklovaný, hrubý, obálky, etikety, fólie, karton

Náplně do tiskárny

U obou modelů se využívají černé laserové tonery. Originální toner s označením HP CF280A (80A) s kapacitou 2 700 stran, nebo velkokapacitní toner s označením HP CF280X (80X) s vytížeností až 6 900 stran. Cena toneru je vyšší, ale velmi dobrá vytíženost vám v konečném důsledku zaručí nízkou cenu tisku. Pokud potřebujete tisknout hodně černobílých dokumentů a chcete si snížit ještě cenu za tisk, můžete si vybrat alternativní tonery. Ty jsou ve vysoké značkové kvalitě s označením TonerDepot Premium, kde se kvalita vyrovná originálnímu toneru se zachováním stejné kapacity. Další možností jsou plně kompatibilní alternativní tonery pro oba modely HP multifunkčních tiskáren, které splňují mezinárodní standardy.

Zhodnocení

Multifunkční zařazení HP LaserJet Pro 400 model MFP M425 dn a model MFP M 425dw, patří mezi efektivní monochromatické laserové tiskárny s funkcemi kvalitního tisku, kopírování, skenování a faxu. Jednoduchá obsluha, kvalitní a rychlý tisk, možnost oboustranného tisku i skenování doplňuje dostatečně velký vstupní i výstupní zásobník. Pro malé kanceláře a pracovní skupiny, ale i do domácnosti pro více uživatelů je to dobrá volba. Cenově výše je na tom model s označením MFP M425dw, ale určitě se vyplatí připlatit za možnost bezdrátového tisku. Co vás může odradit je cena za originální toner, ta je o něco vyšší, než je průměr.

Tip pro vás

Tato zařízení obsahují technologii HP Auto-On / Auto-Off, která je velmi užitečná životnímu prostředí, protože si jí snížíte spotřebu tiskárny tak, že zapne tiskárnu, když ji potřebujete a vypne, když ji nepotřebujete. Kromě toho se pomocí technologie okamžitého náběhu HU ušetří ještě více energie. Při používání funkce oboustranný tisk zase snížíte spotřebu papíru o 50 % a tím přispějete k ochraně životního prostředí.