Kancelář a škola

Test Epson WorkForce Pro WF-5190DW

Epson WorkForce Pro WF-5190DW

Modelová řada WorkForce Pro společnosti Epson, vyniká nejen nízkými provozními náklady, ale i nízkou spotřebou energie, vysokou rychlostí tisku a funkcemi navrženými pro snadnou integraci ve firemním prostředí. Nechybí jí automatický oboustranný tisk, díky čemuž si tiskové úlohy zjednodušíte a ušetříte čas, který v pracovním prostředí dokážete efektivně využít. Do této velmi oblíbené modelové řady patří i tiskárna Epson WorkForce Pro WF-5190DW.

 

Stručná charakteristika

Inkoustová tiskárna/ Barevný tisk/ A4/ USB/ Duplex/ LAN/ Wi-Fi/ Apple AirPrint/ Google Cloud Print

Rozměry a hmotnost

Hloubka 442 mm/ šířka 461 mm/ výška 284 mm/ hmotnost 11,4 kg

Design

Jednoduchým designem se tato tiskárna do pracovního prostředí dokonale hodí. Bezproblémový přístup k ovládacím prvkům, které jsou umístěny na přední straně, oceníte při rychlé obsluze a stejně i dostatečně velký zásobník na papír, který vám při práci ušetří čas při doplňování papíru. Tiskárna má rozměry, které patří stále k těm kompaktnějším ve firmách. Jediné, co se dá tiskárně vytknout je dost malý displej.

Funkce

Tento model tlačí maximálně formát A4 a ušetří vám papír automatickým oboustranným tiskem. Kromě připojení USB kabelem využijete i bezdrátové připojení přes Wi-Fi a tisk ze smartphonu nebo tabletu pomocí Funkce Epson Connect, která zajišťuje tisk dokumentů z podporovaných bezdrátových zařízení. Díky emulaci jazyků PDL (PCL a Adobe PostScript 3) najde tato tiskárna využití v každém podnikovém sektoru. Rychlost uschnutí inkoustu výtisku zajišťují inkousty DURABrite Ultra a výstupní kvalitu tisku technologie PrecisionCore. Kapacita zásobníku je 250 listů papíru s možností zadního podavače pro speciální média a maximálním naplněním až do 580 listů. Jelikož jde o podnikové řešení tiskárny, kterou můžete zapojit do LAN sítě, nechybí ani funkce bezpečnosti. Pomocí softwaru Epson Web Config můžete omezit přístup k funkcím tiskárny. Spouštění tisku lze zajistit PIN kódem a kromě ověření totožnosti serveru můžete využívat i režim správce panelu tiskárny.

Kvalita a rychlost tisku

Kvalita tisku je na vysoké úrovni díky technologii společnosti Epson PrecisionCore. S rozlišením 4 800 x 1 200 Dpi dosahuje tisk výborných výsledků s časem 7 sekund pro první výtisk. Za minutu dokáže tiskárna Epson WorkForce Pro WF-5190DW vytisknout 30 barevných stran nebo 34 černobílých stran na obyčejný kancelářský papír. Při oboustranném tisku můžete počítat s 11 stranami. V pracovním nasazení ve firmě si poradí tento model se zátěží až 35 000strán tisku za měsíc.

 

Plusy

- Nízké provozní náklady
- Ekologický provoz s nízkou spotřebou energie
- Dostatečně velký vstupní zásobník papíru
- Rychleschnoucí inkoust DURABrite Ultra
- Kvalitní tisk technologií PrecisionCore
- Rychlost tisku
- Možnosti zabezpečení ve firemním prostředí
- Wi-Fi

Mínusy

- Vyšší hmotnost
- Malý displej
- Trochu vyšší hlučnost

Náplně do tiskárny

Do této tiskárny jdou čtyři inkoustové kazety Epson v barvách černá (black), azurová (cyan), purpurová (magenta) a žlutá (yellow). Originální barevné inkousty Epson dostanete ve třech velikostech a to standard s kapacitou 800 stran, ve velikosti XL s kapacitou 2 000 stran a velkokapacitní inkoustové kazety XL s nimiž dokážete vytisknout až 4 000 stran. Pro snížení vašich nákladů můžete sáhnout i po cenově výhodných alternativních inkoustových kazetách, které jsou vyráběny podle ISO norem a 100% splňují kompatibilitu s tiskárnou Epson Work Force Pro WF-5190DW. Tyto alternativní inkoustové kazety vykazují při tisku výsledky kvalitou shodné a originálními inkousty Epson a stejně, jako originální inkousty jsou v nabídce v několika velikostech.

Závěr

Do malé až střední pracovní skupiny ve firmě je tento model dobrým kandidátem. Oproti některým laserovým konkurenčním řešením má dokonce navrch díky nízkým provozním nákladům a úspoře energie. Rychlý tisk a možnost duplexu, vám ušetří čas a zefektivní práci v kanceláři. Vstupní zásobník papíru má maximální vstup až 580 listů, což vám znovu ušetří čas díky méně častému doplňování. Plusy této tiskárny převažují nad minusy. Trochu větší rozměry a malý displej určitě neovlivní celkovou kvalitu a výkon tohoto modelu. Pokud potřebujete hodně a rychle tisknout je Epson WorkForce Pro WF-5190DW dobrou volbou.