Kancelář a škola

Test Brother MFC-T910dw

Brother MFC-T910dw

Inkoustové tiskárny a multifunkce s tankovým zásobníkem se staly oblíbenými zařízeními do domácností. Využití najdou i v menších firmách, kde je třeba tisknout barevné reklamní letáky, nebo jiný propagační materiál, za co nejnižší náklady na inkoustové náplně. Jednou z multifunkcí, kterou můžeme doporučit je model Brother MFC-T910dw. Splňuje všechny kritéria pro kvalitní inkoustovou multifunkci ve vynikajícím poměru výkonu, kvality, nákladů na tisk a ceny. Pokud k tomu přičteme ještě příjemné ovládání a pohodlné doplňování inkoustu, dostaneme zajímavý model pro barevný tisk.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití: firma / domácnost: domácnost, malá firma
Rozhraní tiskárny: USB / LAN / Wi-Fi
Funkce tiskárna / multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ fax/ AirPrint/ Google Cloud Print 2.0/ Brother iPrint & Scan
Maximální formát tisku: A4
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 435 mm
Hloubka: 439 mm
Výška: 195 mm
Hmotnost: 9,9 kg

Design

Brother MFC-T910dw má moderní a hlavně praktický design. Tankový zásobník inkoustu je integrován přímo do těla zařízení, což působí celistvým dojmem. Takové řešení se nám mnohem více líbí, jak boční přídavný zásobník. Rozměry jsou příjemné a multifunkce nezabírá půdorysem mnoho místa. Ani výškou nepatří k těm robustním zařízením a proto, co se týče designu, není co vytknout. Jemně zaoblené hrany přispívají k dobré ergonomii. Vše potřebné je dostupné zepředu na čelní straně přístroje. Nepřehlédnutelný je panel s 4,5 cm LCD displejem, ovládacími tlačítky a numerickou klávesnicí. Ovládání je intuitivní a pohodlné. Vlevo na přední straně najdete hostitelský UBS port pro přímý tisk a vpravo je o zásobník s nádržkami pro 4 samostatné inkousty. Spodní přední část je vyhrazena vstupnímu zásobníku papíru. Horní část je pro výstup papíru a pod otevíracím horním krytem se nachází plochý skener. Multifunkce působí moderně a hlavně vše je umístěno prakticky, pro co nejkomfortnější obsluhu.

Funkce

Tato inkoustová multifunkce typ All-in-one obsahuje funkce inkoustového barevného tisku, kopírování, skenování a dokonce i faxu. Takže dostanete komplexní zařízení pro vše, co k tisku potřebujete. Konektivita je zastoupena v podobě klasického připojení USB kabelem, připojení pomocí ethernet kabelu do LAN sítě a možností bezdrátového připojení pomocí Wi-Fi. Pro tisk z mobilního zařízení můžete využít podporu AirPrint, Google Cloud Print 2.0, Mopro, Brother iPrint & Scan. Kromě funkcí spojených s tiskovými úkolama, jako jsou tisk více stránek na jeden list a pod., Obsahuje zařízení i ADF (automatický podavač) na 20 stran a Duplex (funkci automatického oboustranného tisku). Tato šikovná multifunkce má toho dost, aby byl spokojen i náročnější uživatel.

Rychlost a kvalita tisku

Multifunkci Brother MFC-T910dw jsme měli možnost otestovat při tisku letáků s barevnou grafikou a obstála výborně. S výsledkem jsme byli spokojeni. Tiskárna vytiskne za minutu 12 stran A4 v černobílém režimu a 10 stran v barevném režimu. Maximální rozlišení tisku je 6 000 Dpi a rozlišení skeneru 1 200 Dpi. Vstupní standardní zásobník má kapacitu 150 listů a výstupní 50 listů papíru. Doba pro tisk první strany je přibližně 14 sekund. Skener typu CIS skenuje rychlostí 3,5 sekundy černobílé nebo 4,4 sekundy barevně. Doporučený měsíční objem tisku je 50 - 100 stran. Rychlost zařízení při tisku běžných černobílých a barevných dokumentů hodnotíme kladně. Trochu více času potřebuje tiskárna při tisku fotografií.

 

Plusy tiskárny

- moderní design
- ovládací panel a dostatečně velký displej pro pohodlné ovládání
- jednoduchá obsluha
- kvalitní barevný tisk
- multifunkce All-in-one (tisk, kopírování, skenování, fax)
- výborná konektivita
- podpora tisku z mobilního zařízení
- duplex
- ADF
- bezokrajový tisk
- tankový systém (jednoduché doplňování)
- náklady na tisk
- cena

Mínusy tiskárny

- trochu neobvyklé zapojení USB a LAN kabelu pod víkem tiskárny
- nemá čtečku SD karet

 

Náplně do tiskárny

Multifunkce Brother MFC-T910dw tlačí inkoustovou technologií. O barevný tisk se stará tankovový zásobník se samostatnými nádržkami pro azurový, purpurový, žlutý a černý inkoust (CMYK). Doplňování inkoustu je snadné a pohodlné přímo z lahviček s inkoustem. Kapacita inkoustu z náplní je 5 000 stran (5% pokrytí) při barevném inkoustu a 6 500 stran černý inkoust s označením BTD60BK nebo 6 000 stran s označením BT6000BK. Tankový systém šetří náklady na tisk a zároveň přispívá bezkazetový systém k životnímu prostředí.

 

Zhodnocení

Model Brother MFC-T910dw je kvalitní moderní multifunkce vhodna do domácnosti pro náročného uživatele, vášnivého fotografa ale i do menší kanceláře pro tisk barevných propagačních materiálů. Kvalita výtisků dosahuje vysoké úrovni. S kvalitním fotopapírem můžete získat opravdu nádherné ostré fotografie se sytými barvami. Příjemný design a rozměry jsou plusem. Jednoduché ovládání a výborný přístup ke všem ovládacím prvkům oceníte při rychlém nastavení tiskových úkolu. Pochvalu si zaslouží vstupní zásobník, který lze s papírem zasunout a šetří místo. Příjemným překvapením byl také náhled fotografie na displeji při tisku z USB klíče. V podstatě nemáme této multifunkční tiskárně, co vytknout.

Tip pro vás

Levnější variantou inkoustové multifunkce s tankovým zásobníkem jsou modely Brother DCP-T310, Brother DCP-T510 nebo Brother DCP-T710.