Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Test Brother DCP-9020CDW

Zařízení z dílny společnosti Brother nabízí barevnou laserovútlač a funkce kopírování a skenování. Jde o kompaktní LED multifunkci, která je kompatibilní s operačními systémy Windows, OS X i Linux. Kromě výhody multifunkce a možnosti barevného tisku, nechybí ani výborná konektivita a podpora Apple AirPrint a Google Cloud Print. Jde o rozměrově kompaktní multifunkční zařízení, které nezabere mnoho místa, ale výkonu má na rozdávání. Ve středně velké pracovní skupině, kde se tiskne větší objem tisku, dokáže tato multifunkce podat výborný výkon. S tímto modelem získáte efektivní pracovní zařízení i pro náročnější vytížení.

 

Stručná charakteristika

Multifunkční zařízení/ barevný tisk/ skener/ kopírka/ Duplex/ A4/ USB/ LAN/ Wi-Fi/ Apple AirPrint/ Google Cloud Print

Rozměry a hmotnost

Hloubka 483 mm/ šířka 410 mm/ výška 410 mm/ hmotnost 23,20 kg

Design

Už první pohled na tuto multifunkci vás utvrdí v tom, že jde o zařízení, které obstojí i v náročnějším pracovním nasazení. Design v podobě čtvercového boxu, za který vděčí svým totožným rozměrem pro šířku a výšku působí robustně. Kvalita továrního zpracování je výborná. Díky příjemné barevné kombinaci a velmi dobrému umístění ovládacího panelu, plus jemnému zaoblení hran, jde vzhledově o velmi pěknou multifunkci. Na ovládacím panelu, který je na čelní straně se kromě dotykového barevného LCD (TFT) displeje nachází i numerická klávesnice a tlačítko pro zapínání a vypínání. Ovládání pomocí 3,7 "displeje je intuitivní a velmi jednoduché.

Funkce

Jelikož se jedná o multifunkci, vedle tisku využijete i velmi dobrou kopírku a skener (1 200 x 600 Dpi). Model Brother DCP-9020CDW, můžete připojit klasicky USB kabelem k počítači (nebo notebooku), zapojit i kabelem do standardní sítě LAN nebo bezdrátově pomocí Wi-Fi. Kromě tiskových úloh lze navolit kopírování a skenování i bez počítače a odesílání skenovaných dokumentů přímo do emailu nebo síťového úložiště. Nechybí pokročilé funkce pro správu dokumentů a podpora Apple AirPrint a Google Cloud Print. Dále zde máme automatický podavač a multifunkce obsahuje duplex - oboustranný tisk.

Rychlost a kvalita tisku

Výkon a kvalita této multifunkce dokáže pokrýt potřeby malé až středně velké pracovní skupiny ve firmě, ale využití by našla i pro náročnější domácí kancelář. Tisk v rozlišení 2 400 Dpi dosahuje vysoké kvality a za minutu lze vytisknout s tímto modelem 18 stran a to černobílé i barevně. Maximální formát papíru na jaký dokáže zařízení tisknout je formát A4. Vstupní zásobník papíru ma kapacitu 250 listů, výstupní 100 listů a nechybí ani ADF automatický podavač na 35 listov.Doba pro vytištění první strany je 16 sekund a v duplexním režimu vytisknete 7 stran za minutu monochromaticky i barevně.

 

Plusy tiskárny

- vysoká kvalita černobílého i barevného tisku
- funkce kopírování, skenování ve výborné kvalitě
- rychlost tisku
- jednoduchá instalace
- kvalitní tovární zpracování
- příjemný design
- intuitivní ovládání
- duplex
- automatický podavač
- výborná konektivita (LAN, USB, Wi-Fi)

Mínusy tiskárny

- pomalejší duplex
- skener a podavač bez duplexu
- bez USB kabelu v balení (přibalený síťový kabel)

Náplně do tiskárny

Brother DCP-9020CDW využívá pro tisk čtyři laserové tonery (CMYK) s označením originál Toner Brother TN-241/cyan/magenta/yellow/black. Kapacita barevných tonerů je 1 400 stran a černý pokryje až 2 500 stran. Kromě těchto tonerů má výrobce na trhu i tonery s vyšší kapacitou a to 2 200 stran pro barevné náplně s označením Toner Brother TN-242/cyan/magenta/yellow. Náklady si můžete snížit nákupem alternativních nebo prémiových, plně kompatibilních tonerů, které splňují všechny mezinárodně standardy a jsou od ověřeného výrobcu.Ten garantuje vysokou kvalitu a totožnou kapacitu s originálními náplněmi.

Zhodnocení

Tato kvalitní multifunkce je vhodná pro malé a středně velké pracovní skupiny ve firmě, ale i pro Home Office do domácnosti. Tiskne velmi kvalitně a obsahuje vše, co od dobrého multifunkčního zařízení očekáváte. Ovládání díky dotykovému displeji je velmi příjemné a rovněž nastavování zařízení zvládne hravě každý. Tuto multifunkci jsme otestovali během několika týdnů a také se standardním nastavením tisku 600 Dpi jsme byli s výsledkem spokojen. Samozřejmě možnost zvýšení rozlišení máte k dispozici až do 2 400 Dpi. Ocenili jsme automatický ADF podavač a duplex. Co se týče připojení v síti LAN přímo na displeji si můžete navolit i bezpečnost. Nechybí ani tisk přímo z mobilního zařízení a pomocí aplikace přímo od výrobce je i tato možnost tisku nebo skenování velmi jednoduchá a bezproblémová. Tato multifunkce je určitě dobrá volba a jediné, co může odradit je trochu vyšší cena. Náklady na tisk si však můžete snížit použitím alternativních náplní.

Tip pro vás

Po instalaci zařízení zkontrolujte verzi firmware. Pokud je k dispozici update určitě si ho stáhněte a instalujte. Mnohdy se tím kvalita tisku ještě o něco zlepší. Výtisky po posledním update, který jsme provedli a nastavení nejvyšší kvality dosahovaly výbornou až reprezentativní kvalitu a obstály by iv souboji s dražšími modely.