Kancelář

Test Brother DCP-9020CDW

Zařízení z dílny společnosti Brother nabízí barevnou laserovútlač a funkce kopírování a skenování. Jde o kompaktní LED multifunkci, která je kompatibilní s operačními systémy Windows, OS X i Linux. Kromě výhody multifunkce a možnosti barevného tisku, nechybí ani výborná konektivita a podpora Apple AirPrint a Google Cloud Print. Jde o rozměrově kompaktní multifunkční zařízení, které nezabere mnoho místa, ale výkonu má na rozdávání. Ve středně velké pracovní skupině, kde se tiskne větší objem tisku, dokáže tato multifunkce podat výborný výkon. S tímto modelem získáte efektivní pracovní zařízení i pro náročnější vytížení.

 

Stručná charakteristika

Multifunkční zařízení/ barevný tisk/ skener/ kopírka/ Duplex/ A4/ USB/ LAN/ Wi-Fi/ Apple AirPrint/ Google Cloud Print

Rozměry a hmotnost

Hloubka 483 mm/ šířka 410 mm/ výška 410 mm/ hmotnost 23,20 kg

Design

Už první pohled na tuto multifunkci vás utvrdí v tom, že jde o zařízení, které obstojí i v náročnějším pracovním nasazení. Design v podobě čtvercového boxu, za který vděčí svým totožným rozměrem pro šířku a výšku působí robustně. Kvalita továrního zpracování je výborná. Díky příjemné barevné kombinaci a velmi dobrému umístění ovládacího panelu, plus jemnému zaoblení hran, jde vzhledově o velmi pěknou multifunkci. Na ovládacím panelu, který je na čelní straně se kromě dotykového barevného LCD (TFT) displeje nachází i numerická klávesnice a tlačítko pro zapínání a vypínání. Ovládání pomocí 3,7 "displeje je intuitivní a velmi jednoduché.

Funkce

Jelikož se jedná o multifunkci, vedle tisku využijete i velmi dobrou kopírku a skener (1 200 x 600 Dpi). Model Brother DCP-9020CDW, můžete připojit klasicky USB kabelem k počítači (nebo notebooku), zapojit i kabelem do standardní sítě LAN nebo bezdrátově pomocí Wi-Fi. Kromě tiskových úloh lze navolit kopírování a skenování i bez počítače a odesílání skenovaných dokumentů přímo do emailu nebo síťového úložiště. Nechybí pokročilé funkce pro správu dokumentů a podpora Apple AirPrint a Google Cloud Print. Dále zde máme automatický podavač a multifunkce obsahuje duplex - oboustranný tisk.

Rychlost a kvalita tisku

Výkon a kvalita této multifunkce dokáže pokrýt potřeby malé až středně velké pracovní skupiny ve firmě, ale využití by našla i pro náročnější domácí kancelář. Tisk v rozlišení 2 400 Dpi dosahuje vysoké kvality a za minutu lze vytisknout s tímto modelem 18 stran a to černobílé i barevně. Maximální formát papíru na jaký dokáže zařízení tisknout je formát A4. Vstupní zásobník papíru ma kapacitu 250 listů, výstupní 100 listů a nechybí ani ADF automatický podavač na 35 listov.Doba pro vytištění první strany je 16 sekund a v duplexním režimu vytisknete 7 stran za minutu monochromaticky i barevně.

 

Plusy tiskárny

- vysoká kvalita černobílého i barevného tisku
- funkce kopírování, skenování ve výborné kvalitě
- rychlost tisku
- jednoduchá instalace
- kvalitní tovární zpracování
- příjemný design
- intuitivní ovládání
- duplex
- automatický podavač
- výborná konektivita (LAN, USB, Wi-Fi)

Mínusy tiskárny

- pomalejší duplex
- skener a podavač bez duplexu
- bez USB kabelu v balení (přibalený síťový kabel)

Náplně do tiskárny

Brother DCP-9020CDW využívá pro tisk čtyři laserové tonery (CMYK) s označením originál Toner Brother TN-241/cyan/magenta/yellow/black. Kapacita barevných tonerů je 1 400 stran a černý pokryje až 2 500 stran. Kromě těchto tonerů má výrobce na trhu i tonery s vyšší kapacitou a to 2 200 stran pro barevné náplně s označením Toner Brother TN-242/cyan/magenta/yellow. Náklady si můžete snížit nákupem alternativních nebo prémiových, plně kompatibilních tonerů, které splňují všechny mezinárodně standardy a jsou od ověřeného výrobcu.Ten garantuje vysokou kvalitu a totožnou kapacitu s originálními náplněmi.

Zhodnocení

Tato kvalitní multifunkce je vhodná pro malé a středně velké pracovní skupiny ve firmě, ale i pro Home Office do domácnosti. Tiskne velmi kvalitně a obsahuje vše, co od dobrého multifunkčního zařízení očekáváte. Ovládání díky dotykovému displeji je velmi příjemné a rovněž nastavování zařízení zvládne hravě každý. Tuto multifunkci jsme otestovali během několika týdnů a také se standardním nastavením tisku 600 Dpi jsme byli s výsledkem spokojen. Samozřejmě možnost zvýšení rozlišení máte k dispozici až do 2 400 Dpi. Ocenili jsme automatický ADF podavač a duplex. Co se týče připojení v síti LAN přímo na displeji si můžete navolit i bezpečnost. Nechybí ani tisk přímo z mobilního zařízení a pomocí aplikace přímo od výrobce je i tato možnost tisku nebo skenování velmi jednoduchá a bezproblémová. Tato multifunkce je určitě dobrá volba a jediné, co může odradit je trochu vyšší cena. Náklady na tisk si však můžete snížit použitím alternativních náplní.

Tip pro vás

Po instalaci zařízení zkontrolujte verzi firmware. Pokud je k dispozici update určitě si ho stáhněte a instalujte. Mnohdy se tím kvalita tisku ještě o něco zlepší. Výtisky po posledním update, který jsme provedli a nastavení nejvyšší kvality dosahovaly výbornou až reprezentativní kvalitu a obstály by iv souboji s dražšími modely.