Kancelář a škola

Recenze tiskárny HP OfficeJet Pro 8210

Potřebujete rychlou kvalitní tiskárnu, která zvládne větší objem tisku a cenově vám nenavýší náklady na tisk oproti laserové tiskárně? Model HP OfficeJet Pro 8210 dokáže splnit vaše požadavky v malé nebo středně velké pracovní skupině. V nabídce je za dostupnou cenu, pod hranicí 100 € a obsahuje vše, čím by měla moderní tiskárnu disponovat. Má i své mínusy, ale plusy dominují. Důležitá je samozřejmě kvalita tisku, která je na výborné úrovni.

 

Stručná charakteristika

Inkoustová tiskárna / Barevný tisk / Duplex / A4 / USB / LAN / Wi-Fi / PictBridge / HP ePrint / Apple AirPrint / Google Cloud Print 

Rozměry a hmotnost

Hloubka 420 mm / šířka 496 mm / výška 203 mm / hmotnost 8,62 kg 

Design

Navzdory modernímu designu a kvalitnímu továrnímu zpracování, působí tiskárna masivní a nepříliš atraktivní. Robustnost, značně zaoblené hrany a málo využit ovládací panel, to vše podporuje první dojem, že jde o těžkou tiskárnu. Opak je však pravdou a svou hmotností se řadí k těm lehčím. Její tvary však určitě nepřispívají k snadnému přenášení. Zařízení se nepohodlně přenáší a tak je nejlepší umístění neměnit. Na čelní straně vlevo, najdete tlačítko power a USB port, pro přímý tisk z USB klíče. Přední straně dominuje ovládací panel na kterém je displej a pár ovládacích dotykových prvků. Přestože je panel dostatečně velký je v podstatě nevyužitý a 5,08 cm displej se na něm jaksi ztrácí. Určitě by mnoho uživatelů uvítalo větší grafický displej. Vpředu dole vystupuje část, která v sobě ukrývadostatočne pevný výstupní zásobník. Bohužel výstup je pevný a nedá se zasunout, čímž vám zabere tiskárna vpředu trochu místa navíc. Vzadu najdete port pro USB kabel a ethernetový port do LAN sítě. Někomu může takovýto robustní design vyhovovat, ale upřímně, není to nejkrásnější tiskárna od tohoto výrobce. Na kvalitu a výkon, to nemá vliv a co nás nenadchlo při designu, to tento model doběhl svým výkonem.

Funkce

Tato inkoustová tiskárna dokáže tisknout černobílé dokumenty, barevné obrázky a fotografie ve výborné kvalitě. Ty jsou navíc odolné vůči vodě, rozmazání, blednutí a dokonce odolají i zvýrazňovačům. Tisknout dokáží přímo z USB klíče a to nejen dokumenty Wordu, ale i prezentace PowerPoint s grafy a PDF dokumenty. Kromě připojení přes USB kabel k PC nebo notebooku, můžete zařízení zapojit i do LAN sítě a nechybí ani možnost mobilního tisku, připojení pomocí Wi-Fi. Samozřejmostí je bezokrajový tisk a automatický oboustranný tisk. Kladné hodnocení si zaslouží i automatický senzor papíru. Ovládání této tiskárny je jednoduché a díky kvalitním funkcím se s ní pracuje příjemně.

Rychlost a kvalita tisku

Kvalita tisku je ukázková a v poměru výkon, kvalita a cena, tato tiskárna obstojí velmi dobře. Tiskne v optimalizovaném rozlišení 2 400 x 1 200 Dpi. Standardně nastavená tiskárna tiskne (ISO) 22 str/min černobílé a 18 str/min barevně. Při mírně snížené kvalitě, pokud tisknete nějaké dokumenty pouze pro interní potřeby můžete dosáhnout tisk až 34 str / min. Vytištění první strany trvá 9 - 10 sekund, v závislosti na tom, zda jde o černobílý nebo barevný tisk. Tento model je stavěn na měsíční vytíženost zhruba 250 - 1 500 stran, ale její maximální vytíženost dosahuje až hranici 30 000 stran. Bereme v úvahu formát klasického kancelářského papíru A4. Vstupní zásobník má kapacitu 250 listů a výstupní 150 listů.

 

Plusy tiskárny

- kvalita a rychlost tisku
- černobílá a barevný tisk
- kvalitní tovární zpracování
- bohatá konektivita (USB, LAN, Wi-Fi)
- duplex (automatický oboustranný tisk)
- bezokrajový tisk
- odolnost výtisku
- automatický senzor papíru
- jednoduché ovládání
- přímo tisk z USB
- podpora mobilního tisku

Mínusy tiskárny

- robustní design
- přední výstupek zabírá místo navíc

Náplně do tiskárny

Tiskárna HP OfficeJet Pro 8210 tlačí inkoustovou technologií a pro tisk využívá čtyři inkoustové kazety (barevný model CMYK). Kromě standardních originálních kazet HP 953 (azurová, žlutá, purpurová a černá) podporuje i volitelné velkokapacitní originální kazety XL. I u tohoto modelu můžete snížit náklady na tisk používáním alternativních a značkových kazet Premium.

Zhodnocení

Inkoustová tiskárna HP OfficeJet Pro 8120 je vhodná do kanceláře, kde se tiskne větší objem tisku a vyžaduje se spolehlivá, efektivní, kvalitní tisk s nízkými náklady. Ve srovnání s laserovými tiskárnami se s ní dokážete stále dostat na nižší částku za výtisk. Kvalita a rychlost jsou hlavními plusy. Nechybí jí nic, co by měla moderní tiskárnu mít. Jediné, co se jí můžeme vytknúťje málo využit ovládací panel a vystupující přední část. Design sám o sobě se může někomu líbit a někomu ne. Na jedné straně sice působí moderně a minimalisticky, ale na druhé se v té robustnosti jaksi ztrácejí ovládací prvky, displej a celé to působí mírně prázdno.

Tip pro vás

Výborným pomocníkem pro rychlý tisk je aplikace HP Smart. Přímo v ní se můžete přihlásit na svůj účet do úložiště Dropbox, Box, Evernote, Google Drive a jiné. Dostanete se ke svým dokumentům, můžete skenovat mobilem nové, ty přímo v aplikaci vylepšit a následovně vytisknout.