Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Kancelář a škola

Recenze HP DeskJet Ink Advantage 4675

HP DeskJet Ink Advantage 4675

Zařízení vše v jednom, All-in-One jsou oblíbené hlavně v domácnostech. Jedno zařízení vám nabídne tisk, kopírování, skenování a v případě této multifunkce i fax. Model HP DeskJet Ink Advantage 4675 je vhodný pro běžného uživatele, studenta nebo živnostníka, který tlačí měsíčně 200 a více stran využívá skenování a kopírování. V domácnosti ho využijí více členů, ať už je to tisk dokumentů nebo barevných fotografií. Tato multifunkce je zařízením pro vše s možností tisku přes Wi-Fi.

 

Stručná charakteristika

Inkoustová multifunkční tiskárna / barevný tisk / A4 / USB / Wi-Fi / Apple AirPrint / HP ePrint

Rozměry a hmotnost

Hloubka 564 mm / šířka 445 mm / výška 198 mm / hmotnost 6,55 kg

Design

Na první pohled působí multifunkce robustně, což je způsobeno mírně zaobleným designem. Její kompaktní rozměry a hmotnost jsou však na multifunkci velmi dobré. Právě zaoblené linie a pěkně uspořádané prvky jí přidávají na kráse. Oproti těm klasickým hranatým a vysokým zařízením je tento design svěží a působí moderně. Na přední straně najdete mírně zkosený ovládací panel na kterém je uprostřed umístěn černobílý monochromatický LCD displej s vysokým rozlišením o úhlopříčce 5,5 cm. Jediné tlačítko pro zapínání a vypínání je vlevo na panelu. Kromě loga na vrchní straně a označení modelu na pravo od displeje nenajdete nic, co by tento čistý design rušilo. Port pro připojení USB kabelu a síťového kabelu se ukrývá v zadní části zařízení. Vstupní zásobník se vysouvá vpředu a jeho kapacita je 100 listů.

Funkce

Multifunkce HP DeskJet Ink Advantage tlačí inkoustovou technologií pomocí dvou inkoustových náplní v rozlišení 4 800 x 1 200 Dpi pro barevný tisk a 1 200 x 1 200 Dpi pro černobílý tisk. Kvalita tisku je na velmi dobré úrovni. Co se týče rychlosti, tak ta v té nejlepší kvalitě ISO dokáže vytisknout za minutu 9,5 stran černobílé nebo 6,8 stran barevně na formát A4. Při snížení kvality, nicméně v obou případech lze dosáhnout větší objem tisku. Tisk první strany trvá zhruba 17 sekund. Co této multifunkcí nechybí jí automatický oboustranný tisk, za což má plus a rovněž automatický podavač papíru s kapacitou 35 listů. Zásobník papíru má kapacitu 100 listů na vstupu a pouze 25 listů pro výstup, ale v domácnosti to určitě, jako omezení nepocítíte. Rozlišení skeneru je 1 200 Dpi a za minutu dokáže zařízení oskenovat 8 stran. Nechybí skenování přímo do emailu. Kromě tisku, skenování a kopírování můžete využít i barevný fax. Multifunkci můžete samozřejmě připojit k PC USB kabelem, ale co je zajímavější je tisk na dálku pomocí smartphonu nebo tabletu. Ovládání je jednoduché a to určitě oceníte v domácnosti, kdy bez složitého nastavování dokážete zadat tiskové úlohy.

Rychlost a kvalita tisku

Pokud budeme hodnotit kvalitu tisku, musíme vzít v úvahu, že jde o multifunkční zařízení. To splňuje vlastně funkce čtyř zařízení, tiskárna, kopírka, skener a fax. Tvrdit, že s takovou multifunkcí budete tisknout vysoce kvalitní dokumenty a fotografie ve špičkové kvalitě, by bylo přehnané. Ale velmi dobrou tisk dokumentů i fotografií dosáhnete. Znovu zde musíte zhodnotit, jaká je cena zařízení, množství funkcí a celková kvalita. Náplně nejsou samostatné, což je mírná nevýhoda. Rychlost tisku pro domácí používání je dostatečná a kvalita v ISO vyhovující. Maximální zátěž tohoto zařízení je až 1 200 stran měsíčně.

 

Plusy tiskárny

- multifunckcia All-in-One
- bezdrátové připojení Wi-Fi
- automatický oboustranný tisk
- automatický podavač (35 listů)
- barevný tisk
- jednoduché ovládání
- design (čisté linie)
- kvalitní tovární zpracování

Mínusy tiskárny

- trochu vyšší hlučnost
- společná barevná náplň

Náplně do tiskárny

Multifunkce HP DeskJet Ink Advantage 4675 je inkoustové zařízení se dvěma inkoustovými kazetami. Jedna náplň s označením HP 652 Black pro černý inkoust s kapacitou 360 stran a druhá náplň HP 652 Tricolor, tříbarevná s kapacitou 200 stran.

Zhodnocení

Pokud hledáte multifunkční zařízení, které dokáže kromě tisku, kopírovat, skenovat a poslouží vám i jako fax do domácnosti, nebo pro malou domácí kancelář, dostanete z této multifunkce slušný výkon, velmi dobrou kvalitu a to vše za dostupnou cenu. Designově jde o velmi pěkné zařízení, které v žádné místnosti nebude působit rušivě, právě naopak čisté linie a zaoblený tvar zapadnou do každého prostoru.

Tip pro vás

Alternativou k modelu HP DeskJet Ink Advantage 4675 je model HP DeskJet Ink Advantage 4535, který má o něco nižší doporučenou měsíční zátěž a neobsahuje fax nebo model HP DeskJet Ink Advantage 3835, kterému zase chybí automatický oboustranný tisk (možnost manuální s podporou ovladače) a disponuje menším vstupním zásobníkem na papír (60 listů). Oba alternativní modely jsou na trhu za nižší cenu, oproti multifunkcí HP DeskJet Ink Advantage 4675. Pokud oželíte automatický oboustranný tisk nebo fax můžete tak ušetřit zhruba 30 €. Nákupem alternativních náplní ušetříte při všech jmenovaných modelů další částku.