Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Kancelář a škola

Recenze Dell E310dw

Dell E310dw

Pokud nechceme zapomenout na některého z výrobců tiskáren, je namístě zmínit i americkou společnost Dell. Ta se zabývá výrobou počítačové techniky a komplexními službami s tím spojenými. Dobré jméno má v tomto segmentu právě v IT řešeních pro firmy a podniky. Velmi známou je však i běžným uživatelům v domácnostech produkty, jako jsou notebooky, monitory, projektory a tiskárny. Právě z poslední jmenované kategorie pochází i tiskárna Dell E310dw.

 

Stručná charakteristika

Laserová tiskárna/ monochromatický/ čb tisk/ A4/ 600x600 DPI/ max. 105 g/m²/ Duplex/ USB/ LAN (RJ-45)/ Wi-Fi/ Apple AirPrint/ Google Cloud Print/ Dell Document Hub/ Certifikace Mopro

Rozměry a hmotnost

Hloubka 360 mm/ šířka 356 mm/ výška 183 mm/ hmotnost 5,8 kg

Design

Laserová tiskárna Dell E310dw se ukrývá v malých kompaktních rozměrech, které jsou dobrou volbou pro osobní tiskárnu do domácnosti nebo do velmi malé kanceláře. Minimalistický design a ergonomicky zaoblené hrany působí příjemně. Na přední straně najdete logo společnosti Dell a nenápadné označení modelu. Horní část obsahuje několik ovládacích tlačítek, které mají tvar přizpůsobený jemným zaoblením k celkovému vzhledu zařízení a jednořádkový displej. Ten je opravdu pouze informativní pro základny hlášení a do řádku se vejdou tak dvě až tři slova typu: tisk připravena, počkejte a pod. Nízký profil tiskárny, malé rozměry a celkové velmi kvalitní tovární zpracování přispívají k vydařenému designu. Právě zpracování si zaslouží pochvalu, vše je kvalitně zpracované a výrobce navzdory nižší ceně nešetřil na kvalitě materiálu. Co však zamrzí je absence jakéhokoliv slotu na paměťovou kartu nebo USB vstupu pro USB klíč. Tím pádem se musíte vzdát jakékoli přímého tisku ze zařízení bez připojení k PC. Tento deficit trochu zachránila možnost připojení přes Wi-Fi.

Funkce

Funkčně se musíte spokojit s černobílým tiskem, protože jde monochromatickou jednoúčelovou tiskárnu. Konektivita je velmi dobrá a kromě klasického připojení USB kabelem, nabízí tento model i připojení do LAN sítě pomocí ethernet kabelu a bezdrátové připojení přes Wi-Fi. S tím jsou spojeny další možnosti a to podpora mobilního tisku. Nechybí ani automatický oboustranný tisk, což je výhodou.

Rychlost a kvalita tisku

Tiskárna pracuje s tiskem pomocí laserové technologie a max formát papíru je A4. Vstupní zásobník s kapacitou 250 listů plus 1 list v podavači je pro domácnost nebo malou kancelář dostačující. Na výstupu má kapacitu 100 listů. Co se týče rozlišení tisku standardně je tisk výchozí na 600 x 600 Dpi. Kvalita tisku je na dobré úrovni, ale ve srovnání s jinými modely stejné cenové kategorii přece jen trochu zaostává. Rychlost tisku je 26 stran za minutu na papír formátu A4 jednostranně a při oboustranném tisku je to 13 stran za minutu. Tiskárna je připravena vytisknout první výtisk za 8,5 sekundy. Pokud to shrneme, tak tento model, co do kvality a rychlosti patří k takovému slušnému standardu. Doporučený objem tisku je 250 - 1 000 stran za měsíc, ale maximálně měsíční vytížení je až 10 000 stran.

 

Plusy tiskárny

- malé kompaktní rozměry
- minimalistický design a nízkým profilem
- jednoduché ovládání
- velmi dobrá konektivita (USB, LAN, Wi-Fi)
- automatický oboustranný tisk

Mínusy tiskárny

- malý jednořádkový displej (základní hlášení)
- vyšší náklady na toner

Náplně do tiskárny

Do tiskárny Dell E310dw se pro tisk využívá laserový černý toner Dell 593 BBLR, CVXGF s kapacitou 1 200 stran nebo toner Dell 593 BBLH, P7RMX se kterým vytisknete až 2 600 stran tisku.

Typ médií

Kancelářský papír, obálky, štítky, obyčejný papír, recyklovaný papír, silný papír, tenký papír

Minimální hmotnost médií - 60 g/m2

Maximální hmotnost média - 163 g/m2

Zhodnocení

Laserová tiskárna Dell E310dw patří k tiskárnám, které tisknou v docela dobré kvalitě a dobrou rychlostí. Určitě se najde na trhu dost konkurence v této cenové hladině, ale malé kompaktní rozměry a velmi dobrá konektivita z ní dělají vhodné zařízení pro černobílý tisk do malých stísněných prostor. Pokud to shrneme, nákup této tiskárny je postaven na určitém kompromisu. Pokud hledáte cenově dostupný model laserové tiskárny v kompaktních rozměrech, pro menší objem tisku je to dobrá volba. Pokud však potřebujete tisknout větší objem tisku s vyšší efektivitou, není to ta pravá tiskárna pro vás. Navíc menší vstupní investici za zařízení, by při velkém počtu stran měsíčně zastínily vyšší náklady na tisk. V přímé konkurenci k této tiskárně stojí více modelů, například monochromatická laserová tiskárna Brother HL-L2340dw. Ta mě velmi podobný design a parametry, ale z funkcí jí chybí možnost připojení k síti LAN. Za nižší cenu jí v kvalitě tisku může konkurovat i tiskárna Samsung SL-M2625D, tento model však ztrácí na konektivitě. Připojení je možné pouze USB kabelem k PC.

Tip pro vás

Tiskárna Dell E310dw obsahuje i tichý režim, který sníží hlučnost, ale bohužel také zpomalí rychlost tisku. Pokud však tisknete ve večerních hodinách může se to hodit. Stejně zajímavým je i režim pokračování, když se tisk přeruší kvůli nedostatku toneru. Ten přinutí tiskárna pokračovat v tisku i když se na displeji již objeví hlášení o tom, že je čas vyměnit toner. Skoro každá tiskárna totiž indikuje stav prázdných náplní nebo toneru v předstihu, kdy ještě dokáže několik stran vytisknout.