Kancelář a škola

Recenze DCP-L2560DW

Brother DCP-L2560DW

Multifunkční zařízení pro malé a středně velké kanceláře model Brother DCP-L2560DW nabízí tiskárnu, kopírku a skener v jednom. Svými kompaktními rozměry se vejde i do domácnosti nebo studentského pokoje. Kdekoliv potřebujete víceúčelové zařízení pro větší objem rychlého tisku ve vysoké kvalitě. Tato multifunkční tiskárna je vhodná pro pracovní skupiny 1 až 3 lidí.

 

Stručná charakteristika

Multifunkční laserová tiskárna / Monochromatický-černobílý tisk / A4 / USB / LAN / WI-FI / Duplex / AirPrint / Cortado Cloud Print / Google Cloud Print / iPrint & Scan 

Rozměry a hmotnost

Hloubka 399 mm / šířka 409 mm / výška 267 mm / hmotnost 9,9 kg 

Design

Zařízení má malé kompaktní rozměry, pro které naleznete umístění nejen v malé kanceláří, ale i v domácnosti. Moderní design a ergonomické provedení, mnoho funkcí, to vše najdete v elegantním černém provedení. Tovární zpracování je ve výborné kvalitě. Ovládací panel na přední straně je mírně zkosený a tak se dostanete komfortně ke všem ovládacím prvkům. Velký barevný dotykový LCD displej nabízí intuitivní ovládání. Nechybí ani tlačítko pro rychlou volbu Wi-Fi.

Funkce

Samozřejmostí je kabelové připojení přes Ethernet a nechybí ani bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi. Tento model podporuje všechny běžně dostupné Cloudové služby, jako jsou Dropbox, Box, Evernote, Google Drive, One Drive a nechybí ani podpora tisku z mobilních zařízení.

Rychlost a kvalita tisku

Rychlost tisku vás nezklame, s produkcí 30 stran za minutu ve vysokém rozlišení až 2400 x 600 Dpi se řadí tento model k těm výkonnějším. Tiskárna dokáže vytisknout první stránku za čas do 8,5 sekund. Vstupní zásobník s kapacitou až 250 listů, bohatě postačí na nepřetržité tiskové úlohy, aniž byste museli papír neustále doplňovat. Doporučený měsíční objem tisku je 250 - 2 000 stran. Výhodou je zasouvací zásobník, kde je papír ukrytý a kromě toho, že nezabírá místo navíc, jsou papíry chráněny před zaprášením.
Skenování v rozlišení 600 x 2 400 Dpi s hloubkou 30bit/24 bit pro vstup/výstup můžete využít pro přímé skenování do emailu, přes FTP server nebo do počítače. Nechybí ani podpora skenování do běžných cloudových služeb.


Plusy tiskárny

- rychlost a kvalita tisku
- duplex (oboustranný tisk)
- skenování do emailu
- LAN, Wi-Fi
- barevný dotykový LCD displej pro snadné ovládání
- podsvícená numerická klávesnice
- dostatečně velký vstupní zásobník papíru
- zásobník papíru je ukrytý v těle tiskárny (nepráší se na papír)
- možnosti nastavení v rámci sítě
- moderní ergonomický design
- kvalitní zpracování

Mínusy tiskárny

- pouze černobílý tisk
- max. formát papíru A4
- absence USB konektoru pro rychlý tisk z USB klíče
- trochu vyšší hlučnost

Typ médií

Standardní zásobník papíru: kancelářský papír, tenký a recyklovatelný papír, max. formát papíru A4
Ruční podavač: kancelářský papír, tenký, silný, silnější, hrubý a recyklovatelný papír, obálky a etikety

Náplně do tiskárny

Multifunkční zařízení Brother DCP-L2560DW využívá pro tisk černý laserový toner. Originální tonery s označením Brother TN 2310/TN 2320 (black) mají kapacitu 1 200 stran verze standard a 2 600 stran ve verzi velkokapacitní toner. Ekonomicky výhodou alternativou jsou značkové tonery TonerDepot Premium a plně kompatibilní tonery, které jsou vyráběny se stejnou kapacitou a ve vysoké kvalitě shodné s originály.

Zhodnocení

Po tomto modelu už zdaleka nesahají jen majitelé menších firem. Je oblíbeným modelem i ve vícečlenné domácnosti, kde se tlačí hodně černobílého tisku. Studenti, kteří potřebují tisknout dokumenty ke studiu často sahají právě po černobílých laserových tiskárnách. Náklady na tisk si sníží nákupem alternativních tonerů a využívají tak cenově dostupné řešení tisku pro jejich studentské peněženky.

Tip pro vás

Přímo z displeje tiskárny můžete jedním dotykem na ikonku Web odeslat dokumenty do cloudových služeb Box, Dropbox, OneNote, OneDrive, Disk Google, Evernote nebo obrázky do služeb Flickr, Facebook, Picasa.