Kancelář

Prozkoumali jsme Xerox Phaser 3052

Xerox Phaser 3052

Xerox Phaser 3052 je ultra kompaktní tiskárna, ktorejhlavným rysem je produktivita. Poskytuje rychlý tisk, naprostou spolehlivost a zároveň úsporu místa a nabízí pohodlí, které oceníte ve stísněných prostorách malé kanceláře, ale i v domácnosti, díky malým rozměrům a tichému chodu.

 

Stručná charakteristika

Monochromatická laserová tiskárna / Černobílý tisk / A4 / USB / LAN / Wi-Fi / Google Cloud Print / Apple AirPrint

Rozměry a hmotnost

Hloubka 335 mm / šířka 368 mm / výška 213 mm / hmotnost 7,4 kg

Design

Nenápadná tiskárna ultrakompaktních rozměrů s ergonomickým designem je továrně velmi kvalitně zpracovaná a působí minimalistickým dojmem. Jemně zaoblené boční hrany těla tiskárny, které je v bílé barvě, doplňuje modrá horní část na které najdete vpravo pouze minimum tlačítek pro intuitivní ovládání. Na přední straně v pravém rohu je logo výrobce. Tato tiskárna sice není nijak originální svým vzhledem, ale určitě ani nepůsobí rušivě v jakémkoliv prostoru, ať už kanceláře nebo doma na pracovním stole.

Funkce

Tento model splňuje funkčně všechny požadavky na moderní tiskárnu. Kromě připojení přes USB a pevného připojení do sítě pomocí Ethernet kabelu, disponuje i možností bezdrátového připojení přes Wi-Fi. Wi-Fi Direct umožňuje tisk přes zabezpečené bezdrátové spojení s mobilními telefony, tablety a notebooky. Tiskové úlohy zvládá svižně díky 600 MHz procesoru a standardní 256 MB paměti. Nechybí ani podpora Apple AirPrint pro iPhone a iPad.

Rychlost a kvalita tisku

Za minutu dokáže model Xerox Phaser 3052 vytisknout 26 stran ve formátu A4. Čas pro tisk první strany je 8,5 sekundy. Disponuje vstupním zásobníkem na 250 listů a výstupním 150 listů, což je pro malou firmu nebo domácnost dostačující kapacita. Rozlišení tisku je 600 x 600 Dpi a je možné jej zvýšit až na 4 800 Dpi. Měsíční zátěž doporučená výrobcem je 4 000 stran tisku. Maximální měsíční zatížení je až 30 000 stran.

 

Plusy tiskárny

- rychlost podpořena USB 2.0
- možnost připojení k Wi-Fi
- nízká spotřeba, režim pro úsporu energie
- rychlost tisku 26 stran za minutu
- vstupní zásobník 250 listů
- výstupní zásobník na 150 listů
- ideální pro malé firmy a domácnosti

Mínusy tiskárny

- oboustranný tisk pouze ručně
- nemá žádný informační displej

Typ médií

Kancelářský papír, recyklovaný papír, obálky

Náplně do tiskárny

Model Xerox Phaser 3052 tiskne laserovou technologií a pro monochromatický tisk využívá laserový černý toner originál s označením Xerox 106R02778 (black). Ten má kapacitu 3 000 stran. Cena za nákup originálního toneru je vyšší a pro snížení nákladů můžete sáhnout i po některém z alternativních možností. Tou první je kvalitní značkový toner TonerDepot Premium, který dosahuje stejnou kapacitu 3 000 stran a 100% kvalitu. Zakoupením tohoto toneru můžete ušetřit až 30% oproti originálu. Ještě větší úsporu až 45% dosáhnete s alternativním tonerem, který je plně kompatibilní s tiskárnou Xerox Phaser 3052. Tento toner splňuje mezinárodní standardy a kapacitou je shodný s originálem.

Zhodnocení

Monochromatická laserová tiskárna výrobce Xerox model Phaser 3052 patří k spolehlivým zařízením na každodenní práci s minimalizací zbytečných nákladů. Její přednostmi jsou malé kompaktní rozměry, nízké náklady a vysoký výkon. Do malé firmy, ale i do domácnosti, kde potřebujete tisknout velký objem černobílého tisku s nízkými náklady je dobrým produktem ve výhodném poměru kvality, výkonu a ceny.

Tip pro vás

S tímto modelem můžete ušetřit i díky nastavením režimu úspory toneru.