Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Typ tiskárny nebo náplně

Modelová řada tiskárny

Modelová řada náplně

Kancelář a škola

Prozkoumali jsme Xerox Phaser 3052

Xerox Phaser 3052

Xerox Phaser 3052 je ultra kompaktní tiskárna, ktorejhlavným rysem je produktivita. Poskytuje rychlý tisk, naprostou spolehlivost a zároveň úsporu místa a nabízí pohodlí, které oceníte ve stísněných prostorách malé kanceláře, ale i v domácnosti, díky malým rozměrům a tichému chodu.

 

Stručná charakteristika

Monochromatická laserová tiskárna / Černobílý tisk / A4 / USB / LAN / Wi-Fi / Google Cloud Print / Apple AirPrint

Rozměry a hmotnost

Hloubka 335 mm / šířka 368 mm / výška 213 mm / hmotnost 7,4 kg

Design

Nenápadná tiskárna ultrakompaktních rozměrů s ergonomickým designem je továrně velmi kvalitně zpracovaná a působí minimalistickým dojmem. Jemně zaoblené boční hrany těla tiskárny, které je v bílé barvě, doplňuje modrá horní část na které najdete vpravo pouze minimum tlačítek pro intuitivní ovládání. Na přední straně v pravém rohu je logo výrobce. Tato tiskárna sice není nijak originální svým vzhledem, ale určitě ani nepůsobí rušivě v jakémkoliv prostoru, ať už kanceláře nebo doma na pracovním stole.

Funkce

Tento model splňuje funkčně všechny požadavky na moderní tiskárnu. Kromě připojení přes USB a pevného připojení do sítě pomocí Ethernet kabelu, disponuje i možností bezdrátového připojení přes Wi-Fi. Wi-Fi Direct umožňuje tisk přes zabezpečené bezdrátové spojení s mobilními telefony, tablety a notebooky. Tiskové úlohy zvládá svižně díky 600 MHz procesoru a standardní 256 MB paměti. Nechybí ani podpora Apple AirPrint pro iPhone a iPad.

Rychlost a kvalita tisku

Za minutu dokáže model Xerox Phaser 3052 vytisknout 26 stran ve formátu A4. Čas pro tisk první strany je 8,5 sekundy. Disponuje vstupním zásobníkem na 250 listů a výstupním 150 listů, což je pro malou firmu nebo domácnost dostačující kapacita. Rozlišení tisku je 600 x 600 Dpi a je možné jej zvýšit až na 4 800 Dpi. Měsíční zátěž doporučená výrobcem je 4 000 stran tisku. Maximální měsíční zatížení je až 30 000 stran.

 

Plusy tiskárny

- rychlost podpořena USB 2.0
- možnost připojení k Wi-Fi
- nízká spotřeba, režim pro úsporu energie
- rychlost tisku 26 stran za minutu
- vstupní zásobník 250 listů
- výstupní zásobník na 150 listů
- ideální pro malé firmy a domácnosti

Mínusy tiskárny

- oboustranný tisk pouze ručně
- nemá žádný informační displej

Typ médií

Kancelářský papír, recyklovaný papír, obálky

Náplně do tiskárny

Model Xerox Phaser 3052 tiskne laserovou technologií a pro monochromatický tisk využívá laserový černý toner originál s označením Xerox 106R02778 (black). Ten má kapacitu 3 000 stran. Cena za nákup originálního toneru je vyšší a pro snížení nákladů můžete sáhnout i po některém z alternativních možností. Tou první je kvalitní značkový toner TonerDepot Premium, který dosahuje stejnou kapacitu 3 000 stran a 100% kvalitu. Zakoupením tohoto toneru můžete ušetřit až 30% oproti originálu. Ještě větší úsporu až 45% dosáhnete s alternativním tonerem, který je plně kompatibilní s tiskárnou Xerox Phaser 3052. Tento toner splňuje mezinárodní standardy a kapacitou je shodný s originálem.

Zhodnocení

Monochromatická laserová tiskárna výrobce Xerox model Phaser 3052 patří k spolehlivým zařízením na každodenní práci s minimalizací zbytečných nákladů. Její přednostmi jsou malé kompaktní rozměry, nízké náklady a vysoký výkon. Do malé firmy, ale i do domácnosti, kde potřebujete tisknout velký objem černobílého tisku s nízkými náklady je dobrým produktem ve výhodném poměru kvality, výkonu a ceny.

Tip pro vás

S tímto modelem můžete ušetřit i díky nastavením režimu úspory toneru.