Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Porovnání multifunkčních tiskáren HP LaserJet Pro 200 Color MFP M276n a M276nw

Z řady modelů multifunkčních zařízení pro tisk, kopírování a skenování LaserJet Pro MFP 200 Color, si představíme dva skoro totožné modely M276n a M276nw. Jak to již při takto označených modelech bývá poslední písmeno "w" označuje funkci připojení pomocí Wi-Fi. Právě tento detail je hlavním rozdílem mezi těmito modely.

HP LaserJet Pro 200 Color MFP M276n

 

Stručná charakteristika

Multifunkční laserová tiskárna / Barevný tisk / A4 / USB / LAN

HP LaserJet Pro 200 Color MFP M276nw

 

Stručná charakteristika

Multifunkční laserová tiskárna / Barevný tisk / A4 / USB / LAN / Wi-Fi

Design

Absolutně totožný design můžeme zařadit mezi ty stylovější, co se týče kancelářských zařízení. Ergonomický tvar s decentně zaoblenými hranami zapadne do každého prostoru. Barevný dotykový displej je dostatečně velký a ovládání je díky němu jednoduché a komfortní. Kromě označení modelu na přední straně žádný jiný rozdíl v provedení těchto dvou tiskáren nenajdete. Rozměrově jde o kompaktní zařízení, které nezabere až tak mnoho místa. Co překvapí je vstupní zásobník na 150 listů. Při takovém zařízení bychom očekávali vstup až 250 listů. Automatický podavač vezme dalších 35 listů.

Funkce

Funkčně můžeme modely hodnotit, jak kvalitní multifunkční zařízení pro tlačení, kopírování, skenování a fax s možností připojení nejen USB kabelem, ale i do sítě. Model HP LaserJet Pro 200 Color MFP M726nw navíc disponuje i připojením Wi-Fi. Právě tato možnost je jediným z rozdílů mezi těmito dvěma tiskárnami. Pokud využijete bezdrátový tisk určitě si připlaťte za verzi s Wi-Fi. Cenový rozdíl není až tak velký. Platí to v zásadě na všechny modely z jedné modelové řady, kde si za funkci navíc musíte připlatit.

Rychlost a kvalita tisku

Rozlišení tisku 600 x 600 Dpi je dostačující i pro tisk fotografií. Skener má optické rozlišení 1 200 x 1 200 Dpi. Doba prvního výtisku je 18, 5 sekundy pro černobílý tisk a 19 sekund pro barevný tisk. Za minutu vytisknete 14 stran v maximálním formátu A4. Sice to nejsou závratně rychlosti, na kvalitě tisku to neubírá. Ta je čistá a ostrá. Co však nutné při těchto modelech oželet je oboustranný tisk. Samozřejmě, že si ji můžete nastavit ručně v nastavení tiskárny, ale funkce rychlého automatického oboustranného tisku tímto modelem chybí.

 

Plusy tiskárny

- Pěkný design
- Kompaktní velikost
- Přehledný displej
- Kvalita tisku
- Barevná laserová tisk
- Možnosti připojení LAN, Wi-Fi (pouze model MFP M276nw)
- Jednoduchá instalace a ovládání
- Poměr výkon a cena

Mínusy tiskárny

- chybí automatický oboustranný tisk
- delší doba tisku prvního listu
- vstupní zásobník na 150 listů


Náplně do tiskárny

Oba modely tiskáren využívají pro tisk laserovou technologii. Používají čtyři laserové tonery v barvách: černá - HP CF210A (131A) a HP CF210X (131X), azurová - HP CF211A (131A), žlutá - HP CF212A (131A) a purpurová - HP CF213A (131A).

Originální laserové tonery HP

Originální tonery pro modely HP LaserJet Pro 200 Color MFP M276n/HP LaserJet Pro 200 Color MFP M276nw  mají kapacitu 1 600 stran tisku.

Laserové tonery Premium TonerDepot

Také pro tyto tiskárny existují i ​​alternativní tonery se kterými si snížíte vaše náklady až o 60 % a více. Jedněmi z nejoblíbenějších variant jsou vysoce kvalitní značkové tonery z řady Premium s kapacitou a kvalitou shodnou s originálními tonery.

Alternativní barevné laserové tonery

Nejekonomičtější verzí pro tyto multifunkční tiskárny jsou alternativní tonery, plně kompatibilní s oběma modely. Ty vám zajistí kvalitní tisk s kapacitou 1 600 stran s garancí vysoké kvality. Splňují mezinárodní standardy a ušetří vám 75 % a více nákladů.

Zhodnocení

Velmi dobrý poměr výkon a cena, jakož i vysoká kvalita tisku jsou hlavními klady těchto multifunkčních tiskáren. Pěkný design, výborná kvalita zpracování a hlavně použití kovu pro všechny důležité součástky vám zaručí dlouhou životnost. Hlučnost je na dobré úrovni a menším nedostatkem je chybějící automatický oboustranný tisk, kterou bychom přivítali. Pokud a rozhodujete mezi těmito dvěma modely určitě se vyplatí připlatit si za model s možností připojení pomocí Wi - Fi. Tyto modely jsou vhodné do domácnosti, pro studenty a do menších firem, kde s nimi dosáhnete pracovní vytížení až 30 000 stran měsíčně.

Tip pro vás

Dobrou alternativou namísto těchto dvou tiskáren je dvojice novějších modelů HP Color LaserJet Pro MFP M277n JetIntelligence a HP Color LaserJet Pro MFP M277dw JetIntelligence.