Kancelář a škola

Otestovali jsme Epson Expression Premium XP-900

Multifunkční tiskárna pro tisk fotografií a dokumentů ve formátu A3

Dobrých multifunkcí, které jsou vhodné pro tisk kvalitních fotografií je na trhu dost. Najít cenově dostupné řešení do domácnosti nebo malé kanceláře je už těžší. Ve velmi dobrém poměru vysoké kvality tisku, přijatelných nákladů na tisk a nízké ceny jsme našli multifunkční tiskárnu Epson Expression Premium XP-900. S cenovkou pod 4 000 Kč jde o dobrou nabídku. V takové ceně dostanete univerzální zařízení s jednoduchým ovládáním.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firmy/ domácnosti: domácnost, malá firma
Rozhraní tiskárny: USB/ Wi-Fi
Funkce tiskové/ multifunkční: multifunkční - tisk/ kopírování/ skenování/ tisk CD/DVD/ AirPrint
Maximální formát tisku: A3 (A4 kopírka, skener)
Automatická obojstranná tisk: áno
Displej: áno

Rozmery a hmotnost

Šířka: 479 mm
Hĺbka: 356 mm
Výška: 148 mm
Hmotnost: 8,3 kg

Moderní design

Svím dizajnem zapadne tato multifunkční funkce do jakékoliv moderní kanceláře nebo domácího pracoviště. Má jednoduchý, ale štýlový vzhled, kompaktní rozměry a pohodlný ovládací panel s grafickým 6,8 cm velkým displejem. Na přední straně se nachází čtečka karet a hostitelské USB. Spodná část patří vstupnímu zásobníku. Celkově hodnotíme vhled a ergonómií zařízení kladne.

Funkce nesklamou

Multifunkční tiskárnu Epson Expression Premium XP-900 využijete v každém směru. Je vhodná pro barevný tisk lesklých i matných fotografií, můžete tisknout dokumenty a různé propagační materiály, až do formátu A3. A nakonec ji můžete použít pro tisk CD/DVD médií. Nabízi také funkci automatického oboustranného tisky ve formátu A4. Nechybí podpora bezdrátového připojení přes Wi-Fi a tím i všechny výhody tisku pomocí Wi-Fi Direct z mobilních zařízení a možnost připojení k cloudovým službám. Multifunkce nabízí i přímý tisk z paměťových karet a USB klíče. K celkovému pohodlí přispívá náhled přímo na barevném displeji zařízení.

 

Rychlost a kvalita tisku

Model Epson Expression Premium XP-900 tiskne v maximálním rozlíšení tisku 5 760 x 1 440 Dpi. Skenování probíhá v rozlišení 2 400 Dpi. Za minutu vytiskne zařízení 11 stránek ve farebném režimu a 14 stranách v černobílém režimu. Tisk fotografií s rozměrem 10 x 15 cm je připraven za 12,5 sekundy. Vstupní přední zásobník má kapacitu 100 listů A4. Na formát papíry A3 se používa zadní speciální dávkovač. Kvalita tisku ve farebném režimu na fotopapírů je výborná s věrným zobrazením barev. Čiernobílej tisk dokumentů obstál velmi dobře i na papírů formátu A3.

 

Plusy tiskárny

- moderní design
- kvalitní továrenské zpracování
- kvalita farebnej tlače
- Wi-Fi (podpora tisku z mobilních zařízení)
- multifunkcia (zařízení All-in-One)
- tisk CD/DVD
- tisk formátu A3
- duplex (A4)
- přehledný barevný displej
- jednoduché ovládání

Mínusy tiskárny

- tisk ze zadního zásobníku papíru ve formátu A3 je trochu hlučnejší
- skener pouze formát A4
- neobsahuje možnost LAN připojení
- cena originálních náplní

Náplne do tiskárny

Do tohoto multifunkčního zařízení jde 5 samostatných inkoustových náplní Claria Premium. Jedná se o kombinaci pigmentového inkoustu spolu s inkoustem na bázi barviv. Kromě klasického černého inkoustu s označením Epson T3331 se používá i fotografický černý inkoust s označením Epson T3341 a barevný inkoust Epson (azurový) T3362, Epson (magenta) T3343 a Epson (žlutý) T3344. Do multifunkčního zařízení můžete použít kromě standardních náplní i velkokapacitních XL náplně a nechybí ani možnost použití alternativních náplní. Výhodou TonerDepot je, že nabízejí stejnou kvalitu jako originální inkoust za nižší cenu.

Zhodnocení

Multifunkce Epson Expression Premium XP-900 patří k zařízením,z kterých dokážete získat maximum. Kvalitní barevný tisk, kopírování, skenování a tisk CD/DVD. I když nemáte možnost připojení přímo k síti LAN prostřednictvím ethernetového kabelu, je možné vyřešit tento nedostatek připojením k routeru pomocí rozhraní USB. Samozrejme záleží od typu routru. Chcete-li tisknout z mobilních zařízení, stačí připojit pomocí Wi-Fi. Ovládaní pomocí několika ovládacích tlačítek je pohodlné. Cena originálních náplní je trochu vyšší. Pokud chcete snížit náklady na tisk, doporučujeme vám, abyste skusili alternativní, kompatibilní náplně a v případě tisku dokumentů využijte automatickej oboustrannej tisk.

Tip pro vás

Pro tisk fotografií používejte kvalitní fotopapír. Nám se osvědčil lesklý fotopapír s gramáží 180 až 200 gramů.