Kancelář

Multifunkce Epson L6190

Multifunkční zařízení společnosti Epson, model Epson L6190 patří k nové řadě modelů, která je vhodná do malé a střední firmy pro pracovní skupinu 5 - 10 uživatelů, ale uplatnění najde i ve více členné domácnosti. Výkon této multifunkce je zárukou velmi dobré produktivity práce ajpri vyšší zátěži.

 

Stručná charakteristika

Multifunkční zařízení/ inkoustový barevný tisk/ skener/ kopírka/ fax/ Duplex/ A4/ USB/ Wi-Fi/ LAN/ Apple AirPrint/ Google Cloud Print/ Epson Connect

Rozměry a hmotnost

Hloubka 347 mm/ šířka 375 mm/ výška 231 mm/ hmotnost 7,30 kg 

Design

Hned na úvod musíme pochválit design. Ten je opravdu velmi příjemný. Jemně zaoblené hrany, výborně uspořádání ovládacích prvků na panelu a luxusně velký displej, to vše spolu ladí ve stylovém designu. Barevné provedení je v decentní šedé, jak jsme u většiny tiskáren a multifunkcí zvyklý. Ovládací panel je výklopný do určitého úhlu a nachází se uprostřed čelní strany, čímž je vytvořen prostor pro bezproblémový přístup k ovládání. Uprostřed panelu je dotykový barevný LCD displej s úhlopříčkou 6,1 cm. Na levo od displeje se nachází podsvícené tlačítko zapínání a vypínání, stavová dioda a tlačítko domů. Vpravo zase tlačítko pro pomoc, když se objeví zpráva s hvězdičkou. Pravá strana zařízení patří tankovému zásobníku na inkoust. Stav náplní je viditelný přes přehledné okénka, které mají i jednoduchou měrku rozdělenou na 4 části. Podle ní víte hned vizuálně zkontrolovat, kolik inkoustu se v kterém zásobníku nachází. Výstupní zásobník je ve spodní části a výsuvná lišta je dostatečně pevná.

 

Funkce

Kromě vysoce kvalitního tisku můžete s touto multifunkcí, kopírovat, skenovat a faxovat. Výbornou kvalitu zajišťuje technologie s použitím tiskové hlavy Precision Core. Co této multifunkcí chybí? Dovolíme si říct, že nic podstatného. Kromě 4 funkcí práce s tiskem, má bohatou konektivitu. Pokud vám nevyhovuje klasické připojení USB kabelem, můžete využít zapojení do sítě LAN nebo možnost bezdrátového připojení a provádění tiskových úloh pomocí Wi-Fi z mobilních zařízení. Na to vám poslouží aplikace Epson Print, která vám umožní posílání dokumentů pomocí Wi-Fi a Wi-Fi Direct.Bohatá nabídka funkcí pro tisk je doplněna automatickým oboustranným tiskem a práci vám může zrychlit i automatický podavač dokumentů. Kopírování a skenování nechybí výborná kvalita a fax, přestože jeho používání je v dnešní době sporné, dokáže odesílat bez nutnosti zapínání PC rychlostí 33,6 kbps, což je asi 3 sekundy na stranu. Nechybí paměť na 100 stran a rychlé vytáčení 60 jmen a čísel.

Rychlost a kvalita tisku

Kvalita tisku nás mimořádně překvapila a to nejen při běžných dokumentech, ale i tisk fotografií. Samozřejmě ta závisí v určité míře i od kvalitního fotopapíru. Multifunkce Epson L6190 dokáže vytisknout za minutu 15 černobílých nebo 8 barevných stran formátu A4 v nejvyšší možné kvalitě podle ISO / IEC 24734. Na vytištění barevné fotografie o rozměrech 10 x 15 cm potřebuje přibližně 69 sekund, při použití kvalitního lesklého fotopapíru Epson. Při standardním nastavení tisku, však dokáže zařízení tisknout rychlostí 33 stran černobílé a 20 stran barevně. Rozlišení tisku dosahuje až 4 800 x 1 200 Dpi a při skenování je to 1 200 x 2 400 Dpi. Při použití Duplex se rychlost pro oboustranný tisk pohybuje při formátu A4 okolo 6,5 stran černobílé a 4,5 stran barevně za minutu. Rychlost a kvalita tisku jsou na velmi dobré úrovni. Multifunkce má vstupní zásobník s kapacitou 250 listů a podavač dokumentů na 30 stran (ADF). Překvapivě výrobce v balení přikládá zásobu inkoustu (2 zcela sady inkoustu) s níž dokážete vytisknout až 14 000 stran černobíle nebo 11 200 stran barevně. Náklady na tisk jsou nízké a kvalita tisku naopak vysoká.

 

Plusy tiskárny

- stylový moderní design
- kvalitní tovární zpracování
- ergonomie designu a kompaktní rozměry
- pohodlný přístup k ovládacímu panelu
- velký přehledný grafický displej
- kvalita a rychlost tisku
- funkce tisk, kopírování, skenování a fax
- bohatá konektivita
- nízké náklady díky systému ECO Tank ITS
- výborný systém plnění inkoustu + dobře umístěný zásobník
- 2 sady inkoustu v balení

Mínusy tiskárny

- vyšší cena

Náplně do tiskárny

Model Epson L6190 využívá pro tisk 4 tankové zásobníky v barvách černá, azurová, žlutá a purpurová. Do zásobníků se plní pomocí lahviček s inkoustem, které mají označení 101 ECOTANK black ink bottle (černá) 127 ml, 101 ECOTANK cyan ink bottle (azurová), 101 ECOTANK magenta (purpurová) a 101 ECOTANK yellow ink bottle (žlutá) 70 ml.

Zhodnocení

S tankovými zásobníky jsme se již pár krát setkali, ale způsob jakým se naplňuje tato multifunkce je výborný a absolutně pohodlný. Otevřete zásobník a zabezpečovací krytku, přiložíte lahvičku s inkoustem a je to. Při naplňování inkoustu dovnitř, vám zároveň přes předělený otvor vychází přebytečný vzduch a tak si můžete byt jist, že v náplni nezůstanou žádné vzduchové bubliny. Jednoduchý, pohodlný a maximálně čistý způsob doplňování inkoustu do zařízení.

Tip pro vás

Po bezplatné registraci na stránce výrobce získáte 3-letou záruku. U tohoto modelu můžete využít i Cashback ve výši až 55 €.