Tonery a náplně

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
Akce a slevy

Multifunkce Epson L6190

Multifunkční zařízení společnosti Epson, model Epson L6190 patří k nové řadě modelů, která je vhodná do malé a střední firmy pro pracovní skupinu 5 - 10 uživatelů, ale uplatnění najde i ve více členné domácnosti. Výkon této multifunkce je zárukou velmi dobré produktivity práce ajpri vyšší zátěži.

 

Stručná charakteristika

Multifunkční zařízení/ inkoustový barevný tisk/ skener/ kopírka/ fax/ Duplex/ A4/ USB/ Wi-Fi/ LAN/ Apple AirPrint/ Google Cloud Print/ Epson Connect

Rozměry a hmotnost

Hloubka 347 mm/ šířka 375 mm/ výška 231 mm/ hmotnost 7,30 kg 

Design

Hned na úvod musíme pochválit design. Ten je opravdu velmi příjemný. Jemně zaoblené hrany, výborně uspořádání ovládacích prvků na panelu a luxusně velký displej, to vše spolu ladí ve stylovém designu. Barevné provedení je v decentní šedé, jak jsme u většiny tiskáren a multifunkcí zvyklý. Ovládací panel je výklopný do určitého úhlu a nachází se uprostřed čelní strany, čímž je vytvořen prostor pro bezproblémový přístup k ovládání. Uprostřed panelu je dotykový barevný LCD displej s úhlopříčkou 6,1 cm. Na levo od displeje se nachází podsvícené tlačítko zapínání a vypínání, stavová dioda a tlačítko domů. Vpravo zase tlačítko pro pomoc, když se objeví zpráva s hvězdičkou. Pravá strana zařízení patří tankovému zásobníku na inkoust. Stav náplní je viditelný přes přehledné okénka, které mají i jednoduchou měrku rozdělenou na 4 části. Podle ní víte hned vizuálně zkontrolovat, kolik inkoustu se v kterém zásobníku nachází. Výstupní zásobník je ve spodní části a výsuvná lišta je dostatečně pevná.

 

Funkce

Kromě vysoce kvalitního tisku můžete s touto multifunkcí, kopírovat, skenovat a faxovat. Výbornou kvalitu zajišťuje technologie s použitím tiskové hlavy Precision Core. Co této multifunkcí chybí? Dovolíme si říct, že nic podstatného. Kromě 4 funkcí práce s tiskem, má bohatou konektivitu. Pokud vám nevyhovuje klasické připojení USB kabelem, můžete využít zapojení do sítě LAN nebo možnost bezdrátového připojení a provádění tiskových úloh pomocí Wi-Fi z mobilních zařízení. Na to vám poslouží aplikace Epson Print, která vám umožní posílání dokumentů pomocí Wi-Fi a Wi-Fi Direct.Bohatá nabídka funkcí pro tisk je doplněna automatickým oboustranným tiskem a práci vám může zrychlit i automatický podavač dokumentů. Kopírování a skenování nechybí výborná kvalita a fax, přestože jeho používání je v dnešní době sporné, dokáže odesílat bez nutnosti zapínání PC rychlostí 33,6 kbps, což je asi 3 sekundy na stranu. Nechybí paměť na 100 stran a rychlé vytáčení 60 jmen a čísel.

Rychlost a kvalita tisku

Kvalita tisku nás mimořádně překvapila a to nejen při běžných dokumentech, ale i tisk fotografií. Samozřejmě ta závisí v určité míře i od kvalitního fotopapíru. Multifunkce Epson L6190 dokáže vytisknout za minutu 15 černobílých nebo 8 barevných stran formátu A4 v nejvyšší možné kvalitě podle ISO / IEC 24734. Na vytištění barevné fotografie o rozměrech 10 x 15 cm potřebuje přibližně 69 sekund, při použití kvalitního lesklého fotopapíru Epson. Při standardním nastavení tisku, však dokáže zařízení tisknout rychlostí 33 stran černobílé a 20 stran barevně. Rozlišení tisku dosahuje až 4 800 x 1 200 Dpi a při skenování je to 1 200 x 2 400 Dpi. Při použití Duplex se rychlost pro oboustranný tisk pohybuje při formátu A4 okolo 6,5 stran černobílé a 4,5 stran barevně za minutu. Rychlost a kvalita tisku jsou na velmi dobré úrovni. Multifunkce má vstupní zásobník s kapacitou 250 listů a podavač dokumentů na 30 stran (ADF). Překvapivě výrobce v balení přikládá zásobu inkoustu (2 zcela sady inkoustu) s níž dokážete vytisknout až 14 000 stran černobíle nebo 11 200 stran barevně. Náklady na tisk jsou nízké a kvalita tisku naopak vysoká.

 

Plusy tiskárny

- stylový moderní design
- kvalitní tovární zpracování
- ergonomie designu a kompaktní rozměry
- pohodlný přístup k ovládacímu panelu
- velký přehledný grafický displej
- kvalita a rychlost tisku
- funkce tisk, kopírování, skenování a fax
- bohatá konektivita
- nízké náklady díky systému ECO Tank ITS
- výborný systém plnění inkoustu + dobře umístěný zásobník
- 2 sady inkoustu v balení

Mínusy tiskárny

- vyšší cena

Náplně do tiskárny

Model Epson L6190 využívá pro tisk 4 tankové zásobníky v barvách černá, azurová, žlutá a purpurová. Do zásobníků se plní pomocí lahviček s inkoustem, které mají označení 101 ECOTANK black ink bottle (černá) 127 ml, 101 ECOTANK cyan ink bottle (azurová), 101 ECOTANK magenta (purpurová) a 101 ECOTANK yellow ink bottle (žlutá) 70 ml.

Zhodnocení

S tankovými zásobníky jsme se již pár krát setkali, ale způsob jakým se naplňuje tato multifunkce je výborný a absolutně pohodlný. Otevřete zásobník a zabezpečovací krytku, přiložíte lahvičku s inkoustem a je to. Při naplňování inkoustu dovnitř, vám zároveň přes předělený otvor vychází přebytečný vzduch a tak si můžete byt jist, že v náplni nezůstanou žádné vzduchové bubliny. Jednoduchý, pohodlný a maximálně čistý způsob doplňování inkoustu do zařízení.

Tip pro vás

Po bezplatné registraci na stránce výrobce získáte 3-letou záruku. U tohoto modelu můžete využít i Cashback ve výši až 55 €.