Tonery a náplně

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Typ tiskárny nebo kazety

Modelová řada tiskárny

Náplň modelové řady

Kancelář a škola
IT a Elektronika
Akce a slevy

Multifunkce 4 v 1 - Epson WorkForce WF-7710DWF

Pro náročného uživatele, který potřebuje spolehlivou tiskárnu do domácnosti, nebo pro živnostníka do malé, až středně velké firmy, jsou vhodné laserové i inkoustové tiskárny. V poslední době vzhledem k dobré ceně inkoustových náplní a vysoké kvality tisku při inkoustové technologii, sahají zákazníci po inkoustových barevných multifunkčních tiskárnach. Ceny zařízení jsou dostupné, kvalita tisku výborná a náklady na tisk přijatelné. Do takové kategorie patří i model Epson WorkForce WF-7710DWF. Jde o kompaktní multifunkci typu 4 v 1, která tiskne barevně ve formátu A3. Vhodná je do menších firem a kanceláří s malou pracovní skupinou, kde je potřebná vysoká produktivita, rychlost, kvalita a nízké náklady na tisk.

 

Stručná charakteristika

Technologie tisku: inkoustová barevná
Použití firma/ domácnost: malá firma nebo pracovní skupina
Rozhraní tiskárny: USB/ LAN/ Wi-Fi/ NFC
Funkce tiskárna/ multifunkce: multifunkce - tisk/ kopírování/ skenování/ fax
Maximální formát tisku: A3/ A3 +
Automatický oboustranný tisk: ano
Displej: ano

Rozměry a hmotnost

Šířka: 567 mm
Hloubka: 452 mm
Výška: 340 mm
Hmotnost: 18,7 kg

Kompaktní velikost v moderním designu

Zařízení je v černém barevném provedení v matné verzí. Design je ergonomický s mírně zaoblenými hranami. Kompaktní velikost dodává tiskárně moderní svěží vzhled. Oproti větším zařízením pro firemní tisk má tento model stejně vysoký výkon v menším těle. Dominantním prvkem je ovládací panel s přehledným 10,9 cm velkým, dotykovým displejem. Panel je vyklápěcí a nachází se na přední straně zařízení, kde je k němu výborný přístup a ovládání je pohodlné. Kromě barevného displeje najdete na panelu několik tlačítek a numerickou klávesnici. Na přední strane je hostitelský USB port a ve spodní části vstupní zásobník papíru. Vrchní část patří výstupu papíru a po odklopení se dostanete k plochému skeneru. Celkový design je velmi příjemný, zařízení je kvalitně zpracované a uspořádání ovládacích prvků přispívá k uživatelskému komfortu.

Funkce 4 v 1

Tento model obsahuje 4 funkční zařízení v jednom. Kromě barevného inkoustového tisku, tak získá uživatel funkci kopírování, skenování a faxu. Skener má automatický podavač na 35 listů. Pro úsporu při tisku můžete využít automatický oboustranný tisk a nechybí ani bezokrajový tisk. Možnosti nastavení tisku jsou bohaté a stejně i možnosti konektivity. Kromě standardního připojení USB kabelem je multifunkce připojitelná do sítě LAN, podporuje bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi a tisk z mobilních zařízení. Další možností je rozhraní Wi-Fi Direct a podpora  technologie NFC. Uživatel může využít tuto možnost párování mobilního telefonu (s podporou NFC) pro rychlý tisk dokumentů.

Rychlost a kvalita tisku

Multifunkce Epson WorkForce WF-7710DWF s vylepšenou tiskovou hlavou PrecisionCore, dokáže tisknout ve vysokém rozlišení 4 800 x 2 400 Dpi v profesionální kvalitě ve formátu A3/ A3 +. Vstupní zásobník papíru má kapacitu 250 ks papíru a na výstupu je to 150 ks papíru. Rychlost tisku je 20 stran za minutu v barevném režimu, 32 stran za minutu v černobílém režimu (standardní rozlišení) a v nejvyšším rozlišení je to 10 stran barevně a 18 stran černobílé. Maximální měsíční zatížení je až 20 000 stran. Výstupní tisk je ve vysoké kvalitě. Dokumenty jsou ostré, barevné obrázky a grafika mají živé realistické barvy. Při barevném dokumentu s větším nebo několika obrázky se tisk mírně zpomalí. Černobílý tisk dokumentů je oproti tomu svižný a rychlý.

 

Plusy tiskárny

- moderní design v kvalitním továrním zpracování
- kompaktní rozměry
- kvalita tisku
- barevný tisk
- ovládací panel a velký dotykový displej
- uživatelské prostředí a jednoduché ovládání
- funkčnost 4 v 1
- bohatá konektivita (LAN, Wi-Fi, NFC)
- skenování do emailu
- podpora mobilně tisku (Google Cloud Print, Apple AirPrint, Epson Connect)
- formát A3/ A3 +
- duplex, DADF

Mínusy tiskárny

- zásobník papíru (volitelný vždy jen pro 1 formát)

 

Náplně do tiskárny

Multifunkce používá k tisku samostatné inkoustové kazety, barvy (CMYK). Ty jsou pro tento model k dispozici ve standardní velikosti, nebo jako velkokapacitní náplně XL a XXL. Od velikosti se odvíjí vytíženost. Ta začíná od 350 stran pro černý inkoust, 300 stran pro barevné inkousty, až po 2200 stran při XXL verzi kazety. Nákupem volitelných velkokapacitních kazet ušetříte na nákladech tisku. Další snížení můžete dosáhnout nákupem alternativních a prémiových inkoustových kazet pro model Epson WorkForce WF-7710DWF.

Zhodnocení

Multifunkce se prodává za dobrou cenu. Pokud pro ni najdete využití, hodí se i do domácnosti s 3 až 5-ti uživateli. Vhodná je do malých firem a pro živnostníka do kanceláře. Je vybavena vším, co v rámci kanceláře a tisku můžete potřebovat a to včetně faxu. Žádné větší nedostatky jsme nezaznamenali, možná trochu větší hlučnost oproti laserové tiskárně, kterou máme v kanceláři. U barevných dokumentů, hlavně pokud obsahují obrázky je tisk pomalejší. Menší nedostatek vidíme ve vstupním zásobníku papíru, kde je potřeba změnu formátu nastavit. Uvědomujeme si, že se dvěma zásobníky, by zařízení nabralo na rozměrech a už by se nejednalo o kompaktní multifunkci. V poměru výkon, kvalita tisku, náklady na tisk a cena zařízení jde o dobrou volbu.